LG G6 jako první na světě nabídne QHD+ displej s poměrem stran 18:9

lg LOGO

LG se po loňském fiasku s modelem LG G5 chce opět vrátit na výsluní. Trhu ale již dominují jiní výrobci a návrat mezi ty nejlepší rozhodně nebude snadný. Jihokorejský výrobce s uvedením nové vlajkové lodě celkem pospíchá, o tom jsme vás ale již informovali v samostatném článku „LG chce mít G6 na trhu dřív než nový Samsung. Jak letos LG dopadne?“. O samotném LG G6 jsme ale až dosud mohli jen spekulovat. Společnost LG Display však nyní oficiálně potvrdilo některé informace.

Jaký bude displej LG G6? Velký a neobvyklý

5,7″ displej smartphonu LG G6 bude hned v několika ohledech výjimečný. V první řadě přinese poměr stran 18:9. Díky tomu bude nové LG na pohled vypadat užší, zatímco doopravdy bude vyšší. Jak pohodlné bude používání ale zjistíme až s prvním uchopením. Takový poměr stran jsme tu jednoduše ještě neměli.

Druhé prvenství s tím prvním logicky souvisí. Jde totiž o rozlišení. Pokud by měl telefon klasický poměr stran 16:9, nic zvláštního by se vlastně nedělo a rozlišení by bylo klasické QHD (QuadHD), tedy 1440×2560. Jelikož je ale poměr stran širší, musí zákonitě přibýt i pár pixelů na širší straně. LG G6 tedy bude mít rozlišení 1440×2880 pixelů, jednoduše nazvané QHD+. Jemnost pak dosáhne na pěkných 564 ppi.

Patenty v hlavní roli

Další novinkou, kterou LG chce u nové vlajkové lodi využít, je patentovaná technologie doteků. LG G6 totiž již nebude potřebovat krycí sklíčko s dotykovou vrstvou. Doteky totiž bude vyhodnocovat čidlo v každé jednotlivé buňce LCD displeje. Podle slov LG bychom se měli dočkat znatelně lepší odezvy. Další výhodou této technologie je další možnost ztenčení, protože nově bude mít celý displej bez dotykového sklíčka tloušťku pouhý 1 mm, což umožní ztenčit nejen tloušťku celého smartphonu, ale především i rámečků, do kterých nebude muset být dotykové sklo zapuštěné.

A LG s výčtem výhod nekončí. LG G6 prý díky displeji s vestavěnými dotykovými čidly bude dosahovat mnohem lepších výsledků na přímém slunečním světle.

Podle zvěstí, úniků a spekulací se zdá, že by nadcházející konkurenční Samsung Galaxy S8 mohl nabídnout 90% pokrytí obrazovky vůči tělu telefonu. Nyní LG zřejmě tlačí na pilu a vnímá jasně stanovený trend. Konečně.

LG vyrábělo v minulosti velmi zajímavé a oblíbené smartphony. Dostane se podle vás opět mezi top výrobce?

Zdroj: androidauthority.com

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)