TOPlist

LG G6 chce být na trhu dřív než nový Samsung. Jak letos LG dopadne?

LG at Mobile World Congress 2015 Barcelona

Není ničím neobvyklým vidět firmy, jak se snaží uspět před konkurencí. Tak, aby hned se začátkem kalendářního roku byly na nohou a ve výhodě. Na trhu s Android zařízeními to vídáme znovu a znovu, každý rok se výrobci mohou poprat o to, kdo představí svou vlajkovou loď jako první. Jenže, jak již víme, výrobce na to může doplatit. V minulosti to bylo HTC, které spěchalo a snažilo se porazit výrazně větší hráče hned na začátku roku. A kde je dnes? Nyní se o slovo hlásí LG, které chce svou novou vlajkovou loď, LG G6, představit dříve, než stačí své novinky oznámit Samsung.

LG G6 tu chce být první. Doufejme, že LG neudělá chybu

Chyby ale dělají i velké firmy. Například u Samsungu jsme jednu takovou mohli zaznamenat před pár měsíci, kdy za každých okolností musel vydat Galaxy Note7 dříve, než Apple vydá svůj iPhone 7. Jenže ve spěchu se často přehlédnou chybičky, které mohou mít katastrofální následky. Kdyby v Samsungu tolik nespěchali a vydali Note7 později, mohli by Applu daleko více ublížit na tržbách. A to je přece jediný cíl konkurenčních bojů.

LG G5 - reproduktor lg g6 LG G5 – zatím poslední a neúspěšná vlajková loď LG

LG ale tyto zkušenosti nezastaví. Výrobce nyní schytává ostrou kritiku, protože právě nyní spěchá úplně stejně, jako spěchal Samsung. LG G6 má být venku dříve, než Samsung Galaxy S8. LG tak chce vzít Samsungu vítr z plachet. Ptáte se na důvod? V LG věří, že za špatné prodejní výsledky G5 může jeho představení na konci března, v době, kdy už spousta hráčů měla karty odkryté, hlavně tedy Samsung. Letos LG stanovuje datum vydání na konec února, což by mělo dát „Gé-šestce“ dost času na rozdýchání. Tedy za předpokladu, že Samsung oznámí Galaxy S8 nejdříve v dubnu.

Pokud tento krok LG vyjde, během následujícího roku o něm ještě hodně uslyšíme. Jen doufáme, že LG G6 nebude tak „žhavou“ novinkou, jako byl Note7.

Zdroj: talkandroid.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)