LG G3 poráží ve výdrži baterii veškerou konkurenci

lg_g3_ico

Není tomu tak dávno, co většina z nás pochybovala o výdrži nové vlajkové lodě LG G3 jihokorejského výrobce. Tyto pochyby pramenily především z displeje, respektive rozlišení Quad HD. Obavy byly podpořeny i brutální hw. výbavou, a tak se nemůžeme divit, že se LG G3 příliš nevěřilo, co se výdrže baterie týče.

LG G3 Cover

Jak ale naznačily již první testy, telefon na tom nebylo vůbec špatně a první testy ukazovaly výdrž baterie vesměs velmi podobnou, které dosahuje i vlajková loď HTC One (M8), který nabízí FullHD displej. Pozitivní prognózy z prvních testů se naplnily a co více, dokonce nakonec vyšlo najevo, že LG G3 je na tom nejlépe z pohledu výdrže oproti vlajkovým lodím konkurence předních výrobců. Do nedávna tak na prvním místě Samsung Galaxy S5 nyní kouká na záda LG G3, který v testu serveru Phonearena vydržel o 30 minut déle, než vlajková loď Samsungu a o 2 hodiny více než předchůdce LG G2. Detaily testování bohužel neznáme, ale redaktoři serveru phonearena testují zařízení vždy se stejnými podmínkami.

LG G3 - výdrž

A aby toho nebylo málo, LG G3 porazil konkurenci i v rychlosti nabíjení, kdy dokázal dobít svůj akumulátor za 2 hodiny. Pokud bychom porovnali dobu nabíjení například se Sony Xperia Z2, LG G3 se nabije za skoro poloviční dobu, přičemž Xperia Z2 má kapacitu baterie větší pouze o 200 mAh. Ačkoliv tento test dopadl lépe pro vlajkovou loď jihokorejského výrobce, testovací metody mohou hrát do karet jednomu či onomu zařízení, a tak jiné testy mohou dopadnout zcela jinak. Příkladem může být testování serveru GSMarena, kde LG G3 vydrželo v provozu 69 hodin, tedy o 3 hodiny méně než Galaxy S5 a o 20 hodin méně než Sony Xperia Z2.

LG G3 - nabíjení

Chcete si LG G3 vyzkoušet na vlastní kůži? Pak zavítejte na pražskou Android RoadShow, kde bude telefon zároveň i oficiálně představen. Neváhejte a registrujte se!

registrace roadshow

Zdroj: phonearena, gsm

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)