LG Enact VS890: čtyři palce a výsuvná QWERTY klávesnice

lg_enact_ico

Na Twitteru @evleaks se včera objevil obrázek a stručné technické specifikace zajímavého telefonu. Měl by se jmenovat LG Enact VS890 a prý se v nejbližších dnech objeví v nabídce amerického mobilního operátora Verizon. Původně ovšem o zařízení s tímto názvem kolovaly zvěsti, že by se mělo jednat o levný telefon se čtyřmi “podivnými retro” tlačítky. Aktuální snímek ale zachycuje Enact jako mobil s obrazovkou o velikosti čtyř palců a výsuvnou hardwarovou QWERTY klávesnicí (“slider”) s tlačítky v pěti řadách. Otázkou je, zda v praxi nebudou klávesy příliš malé. Verizon neměl ve své nabídce telefon s tímto konceptem už více než rok – zatím posledním “sliderem” byl Pantech Marauder. Fanoušků výsuvných klávesnic přitom rozhodně není zanedbatelný počet.

Podle dosavadních informací tedy bude mít LG Enact displej s úhlopříčkou 4″ a rozlišením 800 x 480 obrazových bodů. Výkon zajistí dvoujádrový procesor Qualcomm Snapdragon 400 či S4 Pro na rychlosti 1,2 GHz s grafickým akcelerátorem Adreno 305. K pořizování obrázků poslouží fotoaparát s maximálním rozlišením 5 Mpx (možná až 8 Mpx) a LEDovým bleskem. Operačním systémem bude Android 4.1.2 Jelly Bean, další zdroje pak mluví například o akumulátoru s kapacitou 2 460 mAh. Bohužel v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné bližší údaje například o velikosti operační paměti nebo interního úložiště. S ohledem na dosud známé parametry můžeme očekávat, že ani zbytek specifikací nebude nějak světoborný.

Telefon by se měl objevit v nabídce Verizonu “v nejbližších dnech” – podle zpráv z minulého týdne by oním “dnem D” mohl být dnešek, tedy čtvrtek 22. srpna. Patrně až do toho okamžiku si budeme muset počkat na informace o ceně a dostupnosti na dalších trzích.

Zdroje: @evleaks, Android Police, Phone Arena, PocketNow, Engadget, Phandroid, Geeky Gadgets, Android Guys, The Droid Guy a Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)