LG displeje uvidíme v zařízeních od Samsungu

LG displeje

LG displeje budeme zanedlouho vídat v konkurenčních Samsung zařízeních. CEO LG potvrdil, že začnou dodávat Samsungu LCD displeje. Společnost tak nahradí Sakai Display Products (část Foxconnu), který dodával LCD displeje doposud.

Jsou LG displeje začátkem větší spolupráce?

Jedná se určitě o zajímavou informaci. I když dodávání součástek mezi konkurenčními společnostmi není nic vzácného. Stačí se podívat na Apple a Samsung, kdy korejská společnost dodává stále součástky, a to i přes to, že společnosti šly několikrát proti sobě k soudu. Spolupráce mezi konkurenčními společnostmi ve stejném státu už tak obvyklá není. Mohlo by také přijít na ještě větší spolupráci, a to ohledně baterií. Spekuluje se totiž, že by LG mohlo začít dodávat i baterie do Samsung telefonů.

lg g6 LG umí tvořit i ohebný panel

LG a Samsung spolu nikdy nespolupracovaly na dodávání LCD displejů. Díky tomuto kroku by se z LG mohl stát jeden z největších výrobců LCD displejů. CEO LG Han Sang-beom následně ještě dodal, že dodávka displejů začne na počátku druhé poloviny roku 2017.

Samsung samozřejmě vyrábí i vlastní LCD displeje, nicméně už se postupně připravují na přechod a výrobu displejů s QLED technologií, takže nemají tolik továren, aby dokázali dodat potřebné množství LCD obrazovek.

Mělo by LG dodávat i baterie do Samsung telefonů?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)