LG chystá Optimus Pro C660 s hardwarovou klávesnicí

LG Optimus Pro C660

Časté nářky konzervativnějších zákazníků nad dominancí čistě dotykových telefonů bez hardwarové klávesnice vyslyšelo LG a připravuje pro ně model Optimus Pro (aneb nepsané pravidlo, které říká, že Android telefony s QWERTY klávesnicí na výšku by měly mít ve jménu “Pro” – viz Motorola Droid Pro, Samsung Galaxy Pro a nyní LG Optimus Pro). Ten nabídne plnohodnotnou QWERTY klávesnici a svým vzhledem bude mnohým jistě připomínat Palm Pixie nebo BlackBerry.

V tuto chvíli je známo, že operačním systémem bude Android ve verzi 2.3 Gingerbread, zařízení bude mít 2,8palcový displej s rozlišením HVGA 320 x 480 (jiné zdroje ale mluví jen o QVGA, tedy 240 x 320), HSDPA připojení, baterii s kapacitou 1500 mAh a třímegapixelový fotoaparát. Z uvedené specifikace je zřejmé, že LG míří tímto modelem na střední a nižší střední segment trhu. Chybět nebude ani Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Neměli bychom očekávat víc než 512 MB RAM a uvnitř stejný 600MHz procesor, jaký pohání LG Optimus One, což ale zatím nebylo oficiálně potvrzeno (podle zdroje AndroidWorld.it poběží procesor na 800 MHz a pro aplikace bude připraveno 150 MB interní paměti).

Jako první si ho budou moci pořídit Italové, přičemž cena bude pouhých 179 euro (cca 4 400 Kč). Zda bude distribuován i v Česku, není v tuto chvíli známo.

Co myslíte, bude mít šanci najít si své zákazníky? Je ještě zájem o telefony s klávesnicí?

Zdroje: Android Phone Fans, AndroidWorld.it, EuroDroid, Android Guys, Android and Me a Flickr.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (10)