LG se opřelo do telefonu Apple iPhone SE: “Nepřináší nic nového.”

iphone-5 se LG

Společnost Apple představila nový model iPhone SE, který měl za cíl jediné – přinést uživatelům nový model, který bude na poměry “jablečných telefonů” levnější, ale zastoupí již dosluhující iPhone 5S. Tento krok vyvolal řadu emocí ze stran uživatelů, ale zároveň i konkurenčních společností. Slyšet se nechalo například LG.

Apple iPhone SE – převlečený model 5S?

Novinka společnosti Apple připomíná již starší model iPhone 5S – ať už designem či úhlopříčkou displeje 4″. A vlastně takový je i záměr této společnosti – nahradit dosavadní model se 4″ displejem něčím novým, který si ponechá své klíčové vlastnosti (design a velikost) a nabídne výkonnější hardware. Výsledkem je Apple iPhone SE, o kterém jsme vás detailně informovali v samostatném článku. Apple se snažil zaútočit i cenou, která činí 12 990 Kč.

To je na smartphone s danou výbavou (2 GB RAM, 16 GB paměti, displej s rozlišením 640 x 1136 pixelů či dvoujádrový procesor) stále velmi vysoká částka, na poměry iPhonů ovšem slušná. Zároveň je nutné připomenout, že hardwarové parametry dnes nehrají takovou roli. O mnoho důležitější je výsledek – tedy plynulost a spolehlivost telefonu.

iPhone SE

iPhone SE

5.7
 • Displej 4
 • Procesor A9 64-bit
 • RAM 2 GB
 • Fotoaparát 12 Mpx iSight
 • Baterie 16 / 64 GB
 • Cena od 6 412 Kč

LG se veřejně opřelo do nového telefonu od Applu

Společnost LG, která hrdě stojí za svým novým modelem G5, si s hodnocením novinky od Applu nebrala servítky. CEO společnosti, Cho Juno, se vyjádřil v tom smyslu, že smartphone Apple iPhone SE používá “stejně staré technologie a funkce“. Jinými slovy nepřináší na trh nic nového a snaží se nabídnout zákazníkům to, co již společnost představila dříve, v novém kabátku.

S tím se dá souhlasit, byl to ovšem tak trochu záměr. Jsme moc zvědaví, kolik zákazníků dokáže Apple na tento kousek lapit. Bude to více než LG na želízko v ohni G5? To ukáže čas.

Apple iPhone SE

LG věří svému modelu G5

Na barcelonském veletrhu jsme se dočkali velmi očekávaného modelu LG G5. Tato novinka se nám krátce dostala do redakce, abychom si ji mohli osahat. Tento preview jsme vám přinesli v samostatném článku.

V té době jsme ještě neznali cenovku tohoto modulárního smartphonu – ta totiž byla odtajněna až tento týden. Výsledkem je částka 19 599 Kč s DPH, která překvapila. Většinu z nás ale spíše negativně. Nedá se říci, že by si LG nemohlo vzhledem k hardwaru a novému modulárnímu konceptu říci o takovou částku, spíše to trochu popírá strategii, kterou jihokorejská společnost razila v minulých letech. Tedy nabídnout stejnou muziku o poznání levněji, než to dokáže konkurence.

I z řad našich čtenářů bylo cítit spíše zklamání. V minulých letech se LG dařilo modely G2, G3 či G4 konkurovat především Samsungu, který již delší dobu operuje v částkách okolo 20 tisíc. LG ale stejný hardware nabídlo o několik tisíc levněji. Nejsme si nyní jisti, jestli se LG podaří nalákat dostatek zákazníků na modularitu, kterou většina z nás ani nedokáže využít. Tak trochu to vypadá, že se většina přikloní spíše k Samsungu S7 za podobnou cenu či jiným levnějším telefonům.

LG-G5-konstrukce-4
LG G5

LG G5

 • Displej 5,3'' IPS LCD, 2560x1440
 • Procesor Qualcomm Snapdragon 820
 • RAM 4 GB
 • Fotoaparát 16 MPx + 8 MPx
 • Úložiště 32 GB
 • Baterie 2800 mAh

Jaký je váš názor na iPhone SE a výrok LG? Líbí se vám model G5?

zdroj: androidauthority.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (23)