Levnější telefony Samsung budou více konkurovat Xiaomi a Huawei. Společnost má nový plán

samsung vyroba telefonu cina

V posledních letech čelí Samsung u levnějších telefonů drtivé konkurenci čínských výrobců jako je Xiaomi nebo Huawei. A to i přesto, že nabízí několik zajímavých zařízení, jsou obvykle dražší a lidé tak sáhnou raději po jiných značkách. Agentura Reuters nyní informovala o novém plánu korejské společnosti.

Čínské společnosti budou pro Samsung vyrábět telefony

Podle agentury Reuters plánuje Samsung outsourcovat až pětinu výroby chytrých telefonů do čínských společností. Půjde hlavně o telefony řady Samsung Galaxy A, zdroje hovoří o tom, že mají čínské společnosti dodat Samsungu až 60 milionů telefonů z celkových 300 milionů, které Samsung plánuje. Výroba telefonů v externích společnostech není ničím překvapivým. Menší počet zařízení ostatně už Samsung nechával vyrábět u společnosti Wingtech, která se na montáž smartphonů specializuje. Vyrábí totiž i Huawei, Xiaomi či Oppo telefony. Obecně nejznámější je asi Apple, kterému tvoří telefony společnost Foxconn.

Důvod je jednoduchý, snížení výrobních nákladů oproti výrobě přímo v továrnách Samsungu, což se následně odrazí i na nižší ceně telefonu. Kritici tohoto kroku upozorňují, že Samsung ztratí kontrolu nad kvalitou. Samsung tvrdí, že u všech zařízení uplatňuje stejné kontroly kvality i stejný standard. Zdroj obeznámený s touto záležitostí tvrdí, že Samsung telefony vyrobené čínskými společnostmi, míří hlavně na trhy v jihovýchodní Asii a Jižní Americe.

Bude podle vás Samsungu stačit nižší cena telefonů?

Zdroje: xda-developers.com, androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)