Něco pro dámy: “chytrá” kabelka Leoht nabije mobil

leoht_kabelka

Na první pohled je taška Leoht víceméně obyčejná černá kožená kabelka, která má ale několik “vychytávek”. Uvnitř je skryt 10 000mAh (volitelně jen 6 000mAh) akumulátor, ze kterého lze během přenášení nabíjet telefon, tablet či jiný gadget. Taška podporuje bezdrátové i tradiční nabíjení – uvnitř je tedy indukční Qi deska i klasický microUSB port.

Každá žena ví, jak těžké někdy je najít v hromadě obsahu kabelky třeba rtěnku, oční linky, zrcátko nebo telefon. Protože hledání v příručním zavazadle často připomíná průzkum černé díry, je tato taška vybavena osvětlením, které by mělo hledání ulehčit. Stačí tak stisknout tlačítko a uvnitř kabelky se rozsvítí řada modrých LED. Světla najdeme i z vnější strany, ta ovšem mají jen dekorativní účel.

Zatím jsme si řekli minimálně dva argumenty, proč tuto tašku pořídit. Je tu ovšem jedno poměrně zásadní “ale”: uvedená výbava přeci jen něco váží, což se promítne do celkové hmotnosti kabelky, která se v tomto případě blíží jeden a půl kilogramu. To není právě málo, představíme-li si tuto zátěž spolu s další výbavou na rameni křehké slečny. Přičtěte si k tomu váhu obsahu včetně netbooku a dostanete se k otázce, zda by se taková taška nehodila spíše pro muže.

Autoři kabelky uvádějí, že se jedná o prototyp a jsou přesvědčeni, že budou schopni minimalizovat jeho váhu, což by se jim mělo podařit do jara, kdy hodlají svůj výrobek uvést na trh. Očekávaná cena dámské tašky Leoht je mezi 300 a 350 dolary, tedy (bez daně a cla) od 7 200 do 8 500 Kč.

Zdroje: Hi-Tech, Engadget, Ubergizmo, GizmoDiva.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)