Lenovo chystá prémiový telefon Z5S: Bude mít 3 fotoaparáty a nový Snapdragon

Spatřeno Lenovo Z5S - náhled

Na stránkách čínského certifikátora TENAA se objevil neznámý telefon od Lenova Z5S. Spekuluje se, že by mohlo jít o první telefon s budoucím čipsetem od Qualcommu 8150. Co o něm ještě víme?

Lenovo Z5S – poprvé s trojitým fotoaparátem vzadu

Nedávno jsme vám představili vysouvací Lenovo Z5 Pro a už tu máme od čínského výrobce další telefon – Lenovo Z5s. Ten se objevil na stránkách čínského certifikátora TENAA. Víme, že půjde o první telefon od Lenova, který ponese tři fotoaparáty na zadní straně. Ty jsou umístěné vertikálně v levé horní části zad, podobně jako má třeba i Samsung A8 2019. Pod trojicí fotoaparátů lze spatřit LED blesk. Na typickém místě na zádech je též viditelná čtečka otisků prstů.

Většinu přední části by měl pokrývat 6,3 palcový displej. Bohužel zatím nevíme, kterou přesně zobrazovací technologii využívá. Každopádně rámečky by neměly být velké, protože celkové rozměry přístroje činí 156,7 × 74,5 × 7,8 mm. Jako slabé místo se nám jeví baterie, jenž nese kapacitu jen 3210 mAh.

Jaký je osazen procesor, zatím jistě nevíme. Některé zdroje hovoří, že by mohlo jít o první telefon s novým čipsetem od Qualcommu Snapdragon 8150. To je informace, ke které bychom ale přistupovali s velkou rezervou. Samotný čipset ještě nebyl oficiálně představen, přičemž obvykle si taková prvenství uzmou větší značky jako třeba Samsung. Ale třeba nás Lenovo překvapí. Cena ani přesné datum oznámení zatím známy nejsou.

Máte nějakou zkušenost s telefony od Lenova? Bude Lenovo Z5s osazen novým Snapdragonem?

Zdroj: mysmartprice.comslashleaks.com

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)