Lenovo Yoga Book: 2v1 s grafickým tabletem a vlastním “Remix OS”

lenovo yoga book

Společnost Lenovo se rozhodně nechce nechat zahanbit a na veletrh IFA 2016 dovezla také řadu novinek. Mezi nejzajímavější produkty, které tento čínský gigant v Berlíně představil, bezesporu patří Lenovo Yoga Book. Co vše tento zajímavý koncept přináší?

lenovo-yoga-book-feature-notetaking-android-full-width

Hybrid s Androidem i Windows

První velká zajímavost, kterou toto zařízení chce zaujmout, se ukrývá v základně. Zatímco u běžného notebooku z řady Yoga – které konstrukce tohoto počinu silně připomíná – naleznete v základně mechanickou klávesnici, u Lenovo Yoga Book se setkáte pouze s velkou dotykovou plochou. Tato plocha pak funguje jako klasický grafický tablet schopný rozlišit až 2048 úrovní tlaku. Psát či kreslit na něj pak můžete dvěma způsoby. První možností je klasický pasivní stylus přibalený v základním balení. Druhá varianta je však podstatně zajímavější. K Yoga Booku totiž obdržíte také magnetický držák, pomocí kterého můžete k dotykové ploše přichytit obyčejný papír. Pak už stačí jen vzít do rukou dodávaný stylus, prohodit jeho hrot za hrot s inkoustem a vedle originálu na papíře rázem získáte i jeho digitální kopii, která se přenese do Lenovo Yoga Book. Tato funkce si pak své praktické využití může najít například při uzavírání smluv u zákazníka.

lenovo-yoga-book-feature-os-android (1)

Další specialitou je pak možnost zobrazit na dotykové ploše klávesnici. Psaní na ní sice určitě nebude tak komfortní, jako na klasické mechanické klávesnici, rozhodně však bude pohodlnější než zadávání textu na softwarové klávesnici tabletu. Psaní na dotykové klávesnici pak může zpříjemnit také haptická odezva. Zmínit pak musíme také fakt, že “grafický tablet” pro Yoga Book nedodává nikdo jiný než ověřený výrobce Wacom. Dotykový displej je pak vybaven technologií AnyPen díky níž můžete jako stylus použít třeba i obyčejnou tužku (nebo přibalený originální stylus).

Lenovo Yoga Book Product Tour

Lenovo Yoga Book Product Tour

Lenovo Yoga Book se bude prodávat ve dvou variantách – s Androidem 6.0 Marshmallow nebo Windows 10. V případě Android varianty se pak Lenovo inspirovalo u známého Remix OS. Systém je zde totiž natolik upraven, že umožňuje “skutečný” multitasking mezi několika aplikacemi zároveň. Ikony spuštěných aplikací se zde zobrazují ve spodní liště a aplikace navíc lze zobrazovat v oknech vedle sebe – stejně jako u desktopových Windows. Hardwarová výbava je pak totožná u obou variant. Cenu pro náš trh momentálně neznámé, ve Velké Británii se však má Android verze prodávat za v přepočtu přibližně 13 tisíc korun a Windows 10 varianta na tamním trhu vyjde na 16 000 Kč.


lenovo yoga book

Specifikace Lenovo Yoga Book

Lenovo Yoga Book

Lenovo Yoga Book

  • Displej 10.1'', IPS, 1920 x 1080 px, 218 ppi
  • Procesor Intel® Atom™ X5-Z8550, 2.4 GHz
  • RAM 4 GB
  • Fotoaparát 8 Mpx
  • Úložiště 64 GB, microSD až do 128 GB
  • Baterie 8500 mAh

Zaujalo vás Lenovo Yoga Book?

Zdroj: shop.lenovo.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)