Lenovo Vibe P1m jde na náš trh, nabídne velkou baterii a nízkou cenu

Lenovo_VIBE P1m_cerny_01

Lenovo na náš trh v poslední době přináší jeden zajímavý model telefonu za druhým. Jako příklad můžeme uvést například monstrózní telefony Lenovo Phab a Phab Plus či naopak poměrně malý a hlavně superlevný smartphone Lenovo A1000. Jako další telefon s logem společnosti Lenovo na náš trh dorazil model Lenovo Vibe P1m, který sází především na dlouhou výdrž na baterii v kombinaci s příznivou cenou.

Lenovo Vibe P1m

Lenovo Vibe P1m je menší a o něco hůře vybavený příbuzný telefonu Lenovo Vibe P1, o kterém jsme vás již informovali v samostatné zprávičce. Vedle výborné výdrže na jedno nabití, kterou by měla telefonu zajistit baterie s kapacitou 4000 mAh, se výrobce chlubí například použitím technologie rychlého dobíjení či voděodolné nanovrstvy, která by telefon měla ochránit před deštěm či náhodným politím. O plnění některé normy odolnosti se však Lenovo nezmiňuje.

Hardwarovou výbavu zde pak reprezentuje 5″ IPS displej s HD rozlišením (1280 x 720 px) či 64bit MediaTek MT6735 se čtyřmi jádry Cortex-A53 o taktu 1 GHz. Operační paměť má kapacitu 2 GB a interní úložiště skýtá 16GB prostor rozšířitelný o microSD paměťové karty. Podpora LTE v tomto případě zahrnuje všechny u nás využívaná pásma.

Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 MPx a doplňuje jej přisvětlovací LED dioda, přední kamerka pořídí až 5MPx snímky. Telefon dorazí na trh s předinstalovaným operačním systémem Android 5.0 Lollipop a grafickou nadstavbou VIBE UI. Rozměry smartphonu Lenovo Vibe P1m činí 141 x 71,8 x 9,3 mm, hmotnost se ustálila na 143 gramech.

Telefon Lenovo Vibe P1m již lze na našem trhu zakoupit v černé nebo bílé barevné variantě, a to za doporučenou maloobchodní cenu 5 499 Kč s DPH.

Co na Lenovo Vibe P1m a jeho cenu pro náš trh říkáte? Jedná se o dobrou nabídku?

 

Zdroj: TZ

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)