Lenovo představilo dva ultra levné tablety M7 a M8. Mají LTE i Android Go

novy levny tablet lenovo tab m7

Ještě před začátkem veletrhu IFA, představila společnost Lenovo dva nové tablety M7 a M8. Obě novinky jsou určeny nenáročným uživatelům anebo třeba dětem, což naznačuje i možnost aktivovat zjednodušené uživatelské rozhraní Lenovo Kid Mode. Jaké jsou další novinky?

Lenovo představilo dva nové levné tablety

Nejprve zde máme Lenovo Tab M8, který má displej o velikosti 8 palců. Oproti předchozí generaci si můžete všimnout menších rámečků. K dispozici bude verze s HD, ale i FullHD rozlišením. O výkon se stará čipset Helio A22, který doplňuje 2/3 GB RAM a 16/32 GB paměti. Nechybí ani 2 MPx selfie kamera pro videohovory a 5 MPx zadní fotoaparát.

lenovo tab m8

Potěší i fakt, že telefon běží téměř na čisté verzi Androidu 9 Pie. Baterie má kapacitu 5 000 mAh, nabíjení probíhá přes microUSB. Cena začíná na částce 139 eur, v přepočtu tak cca 3 600 Kč. Do prodeje by měl jít v říjnu.

Lenovo Tab M7 je menší verzi, která má 7palcový displej s rozlišením 1024 x 600. Jedná se o IPS panel. Selfie kamera má 2 MPx, stejně je tomu i na zadní straně. O výkonu se u Wi-Fi verze stará MediaTek MT8321, u LTE verze je to pak čipset MT8765B. Obě verze pak budou k dispozici s 1/2 GB RAM a 16/32 GB pamětí.

lenovo tab m7

Tablet běží na Androidu 9 Pie, ale jedná se o GO verzi systému, která je určena nenáročným zařízením. Kapacita baterie je 3 450 mAh. I tento tablet se začne prodávat v říjnu. A to za cenu od 99 eur, v přepočtu tak cca 2 500 Kč.

Jaké máte zkušenosti s Lenovo tablety?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)