Lenovo chystá skládací tablet s ohebným displejem od LG

Lenovo chystá skládací tablet s ohebným displejem od LG

Spekulace o skládacích telefonech a ohebných displejích se objevují stále častěji. Prototypů v různé fázi přípravy jsme viděli již několik. Nyní prosákla informace, že Lenovo připravuje nový skládací tablet.

O ohebných displejích slyšíme stále častěji

Sotva několik dní zpátky, jsme ukazovali skládací telefon Lenovo ve tvaru náramku. Lenovo si zřejmě ohebné displeje dosti oblíbilo, protože prý spolu s LG, které dodá právě ohebné displeje, pracují i na skládacím tabletu. Zpráva pochází z Jižní Koreje a věnuje se hlavně použitému ohebnému displeji. Připravovaný, skládací tablet od Lenova by měl mít v otevřeném stavu úhlopříčku 13 palců, v zavřeném něco mezi 8 až 9 palci, přičemž by se měl nejdříve objevit na čínském trhu.

Ohebný displej LG pro tablety

Obě firmy vidí lepší využití ohebných displejů právě u tabletů než u telefonů. Zařízení s ohebným displejem v zavřeném stavu má displej obvykle zakrytý. To je dle LG, u mobilního telefonu nepraktické, protože telefon by měl ihned upozorňovat svého majitele o všem novém. U tabletu to vzhledem k odlišnému stylu užívání prý tolik nevadí. Další důvod je ovšem prozaičtější: jde o mechanickou výdrž samotného displeje. Takový skládací telefon by se v reálném použití mohl otevírat mnohokrát za den. U skládacího tabletu se očekává četnost ohýbání mnohem nižší. Výroba displeje, který nebude ohýbán tak často, je logicky pro výrobce jednodušší.

Kromě skládacího tabletu od Lenova, by se mohl tento displej objevit i v zařízeních nesoucí značku Dell a pochopitelně i LG. Prozatím se jedná o nepotvrzené informace – samotné LG odmítlo původní zprávu komentovat.

Těšíte se na podobná skládací zařízení s ohebným displejem?

Zdroj: etnews.com (via)

Jiří Řáha
O Autorovi - Jiří Řáha

Mým první telefonem byl, dnes již pravěký, Ericsson r310s s obrovskou anténou ve tvaru žraločí ploutve na vrchu zařízení. Následovala téměř dekáda telefonů od Nokie.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)