Ohebný telefon Lenovo na novém videu: Ve složeném stavu připomíná náramek na ruku

ohebny telefon lenovo prototyp

Ohebný telefon se skloňuje hlavně se společnostmi Samsung a Huawei, ale i další firmy nechtějí být pozadu. Například takové Lenovo už v minulosti ukázalo několik designu ohebných telefonů. Včera večer se objevilo video ohebného telefonu Lenovo, společnost následně na Twitteru oznámila, že již v říjnu se dozvíme další informace. Vypadá to, že Lenovo volí odlišnou funkci ohebného displeje, kdy se z telefonu stane náramek na ruku. Samsung a Huawei chystají sklápěcí design.

Ohebný telefon Lenovo se promění ve velký náramek

Pokud zatím nejste natěšení na skládací telefony, možná to následující video změní. Ukazuje se na něm prototyp společnosti Lenovo, který je již plně funkční, včetně dotykové vrstvy. Jedná se o poměrně dlouhý telefon, který by měl být poměr stran cca 19:3. Na videu si můžete všimnout také masivní brady ve spodní části, obzvlášť v rozloženém stavu to vypadá hodně podivně. Jakmile se ohne do náramku, tak už to nevadí, protože je schovaná pod rukou.

Očekávat se ale dá, že do budoucna se technologie bude vylepšovat a zanedlouho dojde do stavu, jako nyní vidíme u klasických telefonů s minimálními rámečky. Displej má OLED panel. Z krátkého video se mnoho informací nedozvíme. Nicméně oficiální účet společnosti Lenovo tohle video sdílel a napsal k tomu, že v říjnu uvidíme více. Není jasné, jestli půjde už o oficiální představení, nebo opět jen o nějakou upoutávku. Dobrou zprávou je však to, že ohebné telefony už jsou konečně po letech čekání téměř tady.

Těšíte se na ohebné telefony? Co říkáte na řešení společnosti Lenovo?

Zdroj: gizmochina.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)