Nové telefony Lenovo se chlubí zajímavou výbavou a dobrými fotoaparáty ve střední třídě

lenovo s5 pro predstaveni

Lenovo dnes představilo dva nové telefony Lenovo S5 Pro a Lenovo K5 Pro. Jde o telefony střední třídy, které mají mírně odlišnou cenu, ale velmi podobné funkce. Jeden z prodejních taháků je podle Lenova fotoaparát, stereo reproduktory a dobrá výdrž.

Lenovo S5 Pro má povědomý design se zajímavými funkcemi

Po designové stránce nejsou nové Lenovo telefony moc unikátní, v mnohém vychází z Apple iPhone X. Potěší alespoň kovové tělo. Displej má velikost 6,2″, FullHD+ rozlišení a nechybí mu výřez, ve kterém je schovaná 20 MPx selfie kamera, senzory a infračervený 3D skener tváře. Skener se navíc nevyužívá jen k lepšímu zabezpečení, ale také k vylepšení selfie fotografií.

Na zadní straně se nachází duální fotoaparát, ten má 12 MPx a světelnost F/1,8, sekundární má 20 MPx a světelnost F/2.6. Zadní strana má také čtečku otisků prstů. O výkon se stará Snapdragon 636, který doplňuje 6GB RAM a 64/128 GB vnitřní paměti. Baterie má kapacitu 3 500 mAh, podporuje se i rychlé nabíjení přes USB-C. Prodej začíná nejprve v Číně, a to za cenu 1 300 CNY, což je v přepočtu cca 5 tisíc Kč.

lenovo s5 pro vyrez

Druhý představený telefon je Lenovo K5 Pro, který má 6 palců velký FullHD+ displej. Už nemá výřez, ale pouze klasické menší rámečky, které jsme u telefonu mohli vidět minulý rok. O výkon se také stará Snapdragon 636, který doplňuje 4GB/6GB RAM a 64/128 GB vnitřní paměť. Na přední straně je také duální selfie kamera s 16 a 5 MPx.

Zadní duální fotoaparát má rovněž 16 a 5 MPx, světelnost je F/2.0. Telefonu nechybí stereo reproduktory, USB-C i 3,5mm audio konektor. Potěší větší kapacita baterie, která má kapacitu 4050 mAh. Cena telefonu je 1000 CNY, v přepočtu tak cca 3 800 Kč.

Jak se vám líbí nové telefony společnosti Lenovo?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)