Lenovo P70: telefon, který vydrží na jedno nabití šest týdnů

lenovo_p70_ico

V dohledné době čínská společnost Lenovo zahájí prodeje svého nového chytrého telefonu s prostým označením P70. Jeho hlavní konkurenční výhodou má být dlouhá výdrž na jedno nabití. Podle tvrzení výrobce vydrží novinka až 46 dnů v pohotovostním režimu.

Lenovo P70 Lenovo P70

Hardwarová výbava je přitom poměrně solidní – čítá například 5″ displej s rozlišením 1280 x 720 obrazových bodů, disponující údajně patentovanou technologií, spořící energii. Z dalších parametrů zmiňme 64bitový procesor MediaTek, 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště. Fotoaparáty odpovídají současným zvyklostem: přední má rozlišení 5 Mpx, zadní 13 Mpx.

Lenovo P70 Lenovo P70

Tajemství dlouhé výdrže tkví pochopitelně také v kapacitě akumulátoru, která činí 4000 mAh, nicméně nečekejte parametry bumbrlíčka – telefon je i s touto baterkou tlustý jen 8,9 milimetrů (přesné rozměry jsou 142 mm x 71,8 mm x 8,9 mm). Zadní stranu pokrývá měkká imitace kůže, která má být příjemná na dotek a současně bránit klouzání zařízení v dlani.

Lenovo P70 Lenovo P70

Dle výrobce vydrží Lenovo P70 více než šest týdnů v pohotovostním režimu a až 15 hodin v provozu s rozsvícenou obrazovkou. Dodejme, že do zařízení je možné instalovat dvě SIM karty a podporuje datovou konektivitu skrze LTE.

Přesné datum, kdy se smartphone objeví na trhu, nebylo zatím publikováno, nicméně lze očekávat, že se tak stane v nejbližších dnech. Nejsou také známy informace o tom, zda se tento model, nebo alespoň nějaký jeho ekvivalent, bude prodávat i mimo Čínu.

Zdroje: Chezasite, Phone Arena, GizmoChina.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)