Chybí vám legendární hra Civilizace na Androidu? Vyzkoušejte novinku Rise of Civilizations

rise of civilizations android hra

Civilizace je právem považována za jednu z nejlepších her historie. Bohužel je spojená hlavně s PC, i když svým stylem je skvěle určená i pro dotykové displeje. To můžeme vidět i u posledního dílu Civilization 6, který se dostal na konkurenční systém iOS. Na Androidu si musíme vystačit se starší a zjednodušenou verzí s názvem Civilization Revolution 2. Druhou možností je hra Rise of Civilizations, která se původní hrou značně inspiruje.

V Rise of Civilizations můžete hrát za celkem 8 frakcí

Pokud jde o počet států, za které můžete hrát, tak je jich zatím k dispozici 8. Nechybí Řím, Španělsko, Japonsko nebo třeba Velká Británie. Jakmile si vyberete svůj stát, začíná vaše tvorba civilizace. Můžete být agresivní a vyhrát díky válkám, můžete obchodovat, politikařit atd. Zkrátka vše, na co jsme zvyklí i z klasické Civilizace.

Rise of Civilizations Trailer #1

Rise of Civilizations Trailer #1

Svět je rozdělen do regionů. Nechybí ani známé osobnosti historie, které jsou zde jako komandéři. Řím má například Julia Ceasara, Japonsko pak Kusunoki Masashigeho, což byl slavný samuraj. Celkově je k dispozici 27 hrdinů.

Hlavním rozdílem oproti Civilizaci je to, že se nejedná o singleplayer hru, ale online. Vaším soupeřem tak není počítač, ale ostatní hráči. To má řadu výhod, ale i nevýhod. Tu největší nevýhodu však vidíme v tom, že hra se dá zdarma stahovat z Google Play a obsahuje dodatečné nákupy za reálné peníze.To ve zkratce znamená, že hráči si můžou koupit výhodu za reálné peníze. Oficiální globální spuštění se plánuje na 21. září, nicméně my jsme jeden z mnoha trhů, kde byla hra spuštěna předčasně. Hru si již nainstalovalo více než milion hráčů a průměrné hodnocení se drží na výborných 4,6 bodech z 5.

Rise of Kingdoms: Lost Crusade
Rise of Kingdoms: Lost Crusade

Vyzkoušíte Rise of Civilizations, nebo hrajete jiné strategie inspirované Civilizací?

Zdroj: droidgamers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)