Nejnovější aplikace z Google Play #172: ovládněte LED notifikace

nejnovejsi-aplikace-172-led-notifikace-ico

V tomto díle Nejnovějších aplikací vám představíme nástroj, s jehož pomocí ovládnete LED notifikace. Dále vám ukážeme program, se kterým zvládnete natáčet videa pro 3D brýle. Ve výběru bude také aplikace pro práci s elektronickou poštou a na konec jsme připravili virtuální poznámkový blok.

Camarada 3D Camera, VR Camera – natáčejte pro virtuální realitu!

Chtěli byste natočit video pro virtuální realitu? Pak budete potřebovat stereoskopickou kameru, kterou si můžete doslova postavit na koleně. Jak na to? Budete potřebovat dva telefony a aplikaci Camarada 3D Camera. S tímto programem pak můžete zachytit stereoskopický a tedy prostorový obraz. S nulovými náklady tak natočíte video virtuální realitu, což bylo dříve možné pouze s nákladným speciálním vybavením. Nahrané snímky si můžete přímo z aplikace přehrát v brýlích, jako jsou Google Cardboard, Daydream View, Samsung Gear VR či Red-Cyan 3D.

Camarada VR tutorial

Camarada VR tutorial

Aplikace umí pracovat v:

 • Režimu jednoho zařízení – v takovém případě natáčí standardní videa, jako jakýkoli jiný program, ale umí je poskytovat v režimu virtuální reality.
 • V režimu dvou zařízení – automaticky propojí oba telefony a použije je k natáčení stereoskopického 3D videa, které si můžete následně vychutnat ve 3D brýlích.
 • V režimu tří a více zařízení – do budoucna se chystá verze, která za pomoci více telefonů bude umět natáčet 360stupňová 3D videa.

Aplikace Camarada 3D Camera je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než tisíc uživatelů, o jejichž spokojenosti svědčí průměrná známka 4,0. Instalační balíček velký jen 6,5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

Camarada: 3D Camera, 3D Video,
Camarada: 3D Camera, 3D Video,

Email – Fast & Secure Mail – rychlý a bezpečný e-mail

Zbrusu nová aplikace s prostým názvem Email od EasilyDo staví především na jednoduchosti. Uživatelské rozhraní je prosté jakýchkoli zbytečností a obsahuje jen to, co opravdu potřebujete pro práci s elektronickou poštou. Součástí je také integrovaný asistent, který se snaží pomáhat s vyhledáváním a organizací důležitých zpráv. Podporuje různé účty, jako jsou Gmail, Hotmail, iCloud, Yahoo, Outlook, Office/Outlook 365, AOL a jakýkoli IMAP (Exchange je v plánu). Umí v reálném čase upozornit na podstatné zprávy, jako jsou informace o balících či o plánovaných letech.

Jako klíčové vlastnosti jsou v Obchodě Play jmenovány:

 • Nejrychlejší aplikace pro Android pro správu elektronické pošty.
 • Integrovaný inteligentní asistent organizuje veškeré zprávy.
 • Design, který prostě funguje a bude vám povědomý.
 • Odhlášení z nevyžádané pošty jedním klepnutím.
 • Letenky, hotely a další informace k plánované cestě na jednom místě.
 • Sledování stavu všech očekávaných zásilek v jedné složce.
 • Rychlé hledání podle kontaktu nebo klíčových slov.
 • Možnost vzít zprávu zpět i po jejím odeslání.
 • Zprávy jsou načteny a uloženy v telefonu. Na rozdíl od některých jiných poštovních aplikací, které ukládají veškerou pošty do cloudu.
 • Správa více účtů.

Aplikace je v Obchodě Play necelý týden, nicméně už si ji stihlo stáhnout více než tisíc uživatelů, o jejichž převažující spokojenosti svědčí známka 4,8. Balíček velký 44,5 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 5.0 a vyšším. Pokud by vám Obchod Play hlásil, že tato aplikace není kompatibilní se žádným z vašich zařízení, můžete si instalačku stáhnout z alternativního zdroje APKMirror.

Email - Fast & Secure Mail
Email - Fast & Secure Mail

LED Notification Manager – LED notifikace pod kontrolou

LED Notification Manager je jednoduchá aplikace, která umožňuje nastavení vlastních způsobů oznámení LED diodou. Stačí si zvolit aplikaci a určit, jakým způsobem by měla oznamovat události – tedy jakou barvou a v jakém intervalu má blikat LED. Samozřejmě nezbytnou podmínkou je, aby zvolené nastavení podporoval telefon. Princip nastavení vypadá následovně:

 1. Stiskněte tlačítko plus pro přidání nového nastavení.
 2. Vyberte aplikaci, nastavte barvu a způsob svícení LED notifikace.
 3. Pokud nastavení s danou aplikací nefunguje, pošlete hlášení autorovi programu.

LED Notification Manager si během dvou týdnů v Obchodě Play stáhlo jen něco přes padesát uživatelů. Průměrná známka 5,0 však vypadá poměrně slibně. 4 MB velký balíček můžete použít na zařízeních s Androidem 4.3 a novějším.

LED Notification Manager
LED Notification Manager

Notepad – Quick Notes – rychlý poznámkový blok

Potřebujete si zapsat nějakou důležitou poznámku? Pak zapomeňte na žluté papírky, bloky i zápisníčky! V Obchodě Play najdete nespočet aplikací pro evidenci poznámek. Mezi ty služebně nejmladší patří Notepad – Quick Notes od Karebubl. Jako zásadní vlastnosti autoři jmenují:

 • Zapište si informace, které si potřebujete pamatovat.
 • Vytvářejte si seznamy.
 • Organizujte poznámky dle svých představ a preferencí.
 • Využívejte barvy k rozlišení poznámek.
 • Chraňte své zápisky před neoprávněným přístupem.
 • V dohledné době bude k dispozici také widget na domovskou obrazovku.
 • Jednoduché uživatelské rozhraní.

Po třech týdnech v Obchodě Play si tuto aplikaci stáhlo více než deset tisíc uživatelů a její průměrná známka je 4,7. Balíček velký necelých 8 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším.

Notepad - Quick Notes
Notepad - Quick Notes

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play nějaké nové aplikace, které by stály za zmínku v příštím díle tohoto seriálu? Nebo jste přímo autorem nového programu? Pak neváhejte a dejte nám o nich vědět v diskuzi pod článkem!

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)