TOPlist

Nejoblíbenější MOBA hra League of Legends míří na mobilní telefony

league of legends mobilni telefony

Na mobilní telefony se chystá další obrovský hit z PC. A to přesněji nejoblíbenější MOBA hra League of Legends. O mobilním portu hry informovala agentura Reuters s odvoláním na tři různé zdroje.

League of Legends má na telefony přijít v roce 2020

O vývoj se kromě studia Riot Games, tedy autorů PC verze hry, stará i čínský Tencent, který má s vývojem mobilních her obrovské zkušenosti. Zároveň Tencent vlastní i studio Riot Games. Na hře už pracují více než rok. Přesné datum vydání se v tuto chvíli neví, mluví se ale o roku 2020, pokud tedy půjde vše podle plánu. Reuters informuje, že při vývoji hry to mezi společnostmi dost jiskřilo. A to hlavně kvůli hře Arena of Valor, což je MOBA hra od Tencentu, která je silně inspirovaná právě League of Legends.

Představení šampiona: Kayn | Herní systém – League of Legends

Představení šampiona: Kayn | Herní systém – League of Legends

„Lolko“ patří stále mezi nejhranější a nejoblíbenější PC hry vůbec, což jde například vidět i na portálu Twitch, kde ji sledují pravidelně stovky tisíc lidí. Oblíbená je tato hra i v Česku. A to takovým způsobem, že vznikl kompletní překlad, včetně českého dabingu. To se u her moc často nevidí.

Čísla už ale nejsou tak vysoká jako před lety, proto lidé z Riot Games začali hledat nový způsob výdělku. Tencent už dříve zkoušel vytvořit mobilní verzi hry LoL, to ale autoři hry odmítli. MOBA hry jsou i na telefonech hodně oblíbené, na Google Play je hned několik her z tohoto žánru, které mají desítky milionů stažení. Mezi nejoblíbenější patří Mobile Legends: Bang Bang, Arena of Valor a Vainglory.

Těšíte se na mobilní verzi League of Legends?

Zdroje: androidpolice.com, reuters.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)