TOPlist

Indové si mohou přes výrobce poskládat vlastní telefon. Chtěli byste taky?

Lava modulární telefony

Modulární telefon. Takový název nese mobil, jehož části je možné variabilně měnit, jelikož jsou dostupné ve formě oddělitelných modulů. Chcete větší baterii na úkor foťáků? Nebo větší RAM? Stačilo by si říct nebo koupit alternativní díl skládačky. Konceptů i téměř finálních projektů už jsme v historii viděli hodně. Málokteré to ale dotáhly až do konce. Svým způsobem se to nyní podařilo společnosti Lava, která připravila částečně modulární telefony pro indický trh.

Uvedeny byly čtyři „klasické“ telefony Z1, Z2, Z4 a Z6 s pevnými parametry. Pokud ale zákazník touží po jiné kombinaci, má v rámci programu myZ k dispozici několik další variace. Jde v podstatě o konfigurátor, který známe od prodejců nových automobilů. Speciální web (momentálně hodně vytížený) vychází z představených modelů, nicméně na výběr jsou různé možnosti v pěti kategoriích. Zvolit lze rozlišení a kombinaci zadních foťáků, přední foťák, velikost RAM, velikost paměti a barvu. Jedna položka přitom může ovlivňovat výběr u ostatních.

Launch Event – English | Lava Mobiles

Launch Event - English | Lava Mobiles

Lava telefony tedy nejsou kompletně modulární, nicméně nabízejí hodně zajímavou formu konfigurace pro zákazníky na jednom z největších světových trhů. Přitom rozhodně nejde o žádné špičkové stroje. Model Z1. který vyjde v přepočtu na 1600 Kč, a případně nejnižší kombinace z konfigurátoru patří k úplným základům. Kvůli 2 GB RAM a 32 GB paměti má dokonce jen zjednodušenou verzi Android Go.

Lava modulární telefony konfigurátor

A jaká je nejdražší a nejvýkonnější varianta? Stojí v přepočtu 3100 Kč a na webu se do něj dají přidat maximálně zadní kamery v kombinaci 16+5+2 mpx, přední s 16 mpx, 6 GB RAM a 128 GB úložiště. Co se týká ostatních základů, chlubí se Androidem 10, 6,5″ displejem s rozlišením 1600 x 720 px, 5000mAh baterií, procesorem Mediatek Helio G35 se 4G konektivitou nebo jack konektorem.

Kterou část vašeho mobilu byste teď vyměnili za jinou?

Zdroj: GSMA, YT

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)