Larry Page: Denně aktivujeme 1,5 milionů přístrojů s Androidem

android-legie (1)

Systém Android se stal fenoménem mezi mobilními přístroji a těžko si představit někoho, kdo by přístroj s operačním systémem Android nikdy nedržel v ruce. Výkonný ředitel společnosti Google, Larry Page, se nechal slyšet, že v současné době evidují něco okolo 1,5 milionů aktivovaných přístrojů se systémem Android denně! To je obrovské číslo, ale je potřeba si uvědomit, že se do statistik asi započítávají nové instalace ROM a ne samotné přístroje, takže skutečně nových zařízení není tolik. Od nasazení systému Android v roce 2008 je prý v oběhu přes 900 milionů zařízení s tímto systémem a sami si tak můžete spočítat, jak se stával postupně systém Android populárním. A kdy překročí hranici jedné miliardy? Velmi brzy, to je jisté.

android-legie

O samotném Googlu se v poslední době mluví stále častěji, neboť jsme byli upozorněni, že se 24. července dozvíme nějakou novinku. Co to bude? Podle postupných úniků na internet můžeme tipovat hned tři věci – v první řadě novou verzi systému Android s číslovkou 4.3, nový Nexus 7 nebo dlouho očekávaný přístroj Motorola Moto X. Dobrou zprávou zůstává, že se to dozvíme již příští týden ve středu. Právě v tento den nám totiž kalendář ukáže 24. července.

zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)