Telefon Kyocera rafre můžete umývat mýdlem

Kyocera rafre

Ukázala japonská společnost Kyocera jednu z budoucích vlastností, kterou budeme vídat u telefonů? Asi ne, ale i tak je Kyocera rafre hodně netradiční. Jedná se o nový telefon, který se může umývat mýdlem.

Kyocera rafre je omyvatelný telefon druhé generace

Tento telefon je určen pouze pro japonský trh, kde si dokáže najít potřebné publikum. A to i třeba kvůli tomu, že Japonci mají úplně jiné hygienické návyky, než zbytek světa. Dokonce se jedná již o druhou generaci omyvatelného telefonu. Pokud půjdou stejným tempem, tak u další generace se dočkáme podpory umývání telefonu v myčce nádobí.

KYOCERA “rafre” Washable Smartphone

KYOCERA "rafre" Washable Smartphone

Jeho hlavní a nejvíce vyzdvihovanou vlastnosti je to, že kromě vody, dokáže odolat i mýdlu a pořádnému čištění. Zajímavé je to, že voděodolný je i v horké vodě. U klasických voděodolných telefonů se moc nedoporučuje používání v horké vodě, protože se kvůli teplu může rozpustit těsnící lepidlo a do telefonu se pak dostane voda.

Další výhodou je to, že displej telefonu jde ovládat i s mokrými prsty, nebo pokud je na displeji voda. Co se týče specifikací, tak bohužel výrobce neprozradil mnoho informací, nicméně velikost displeje je 5 palců, paměť RAM je 2GB, 3000mAh baterie a rovnou z krabice přijde telefon s Androidem 7 Nougat. Dostupný bude od března 2017.

Co říkáte na omyvatelný telefon? Dokážete si představit jeho reálné využití?

Zdroj: pocketnow.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)