Menu

Kyocera Hydro Icon: “low-end” odolný proti vodě

Americký operátor Boost Mobile v pondělí představil nejnovější ze série vodotěsných a prachotěsných telefonů Kyocera Hydro Icon, kterým rozšiřuje svou nabídku dotovaných telefonů. Jedná se o levný mobil, který díky certifikaci IP57 přežije namočení v bazénu (zvládne ponoření do hloubky 1 metru po dobu až 30 minut) nebo pád na zem, neboť výrobce deklaruje odolnost dle MilSpec 810G. Pojďme se podívat na technické parametry tohoto chytrého telefonu.

Kyocera Hydro Icon

Kyocera Hydro Icon

Technické parametry Kyocera Hydro Icon

 • Displej: 4,5″, rozlišení qHD
 • Procesor: čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon (400?) na 1,2 GHz
 • Interní úložiště: 8 GB
 • Možnost rozšíření: ano, paměťovými kartami microSD s kapacitou až 32 GB
 • Hlavní fotoaparát: 8 Mpx s LED bleskem
 • Přední kamera: 2 Mpx
 • Bluetooth: 4.0
 • Wi-Fi 802.11 b/g/n
 • NFC: ano
 • Operační systém: Android 4.3 Jelly Bean
 • Baterie: 2000 mAh s možností bezdrátového nabíjení
 • Podporované sítě: 3G/4G LTE

Poměrně nepříjemným překvapením je nasazení bezmála rok starého operačního systému namísto aktuálního Androidu 4.4 KitKat, což vynikne tím spíše, pokud si uvědomíme, že v průběhu června Google pravděpodobně představí další verzi.

Součástí “palubní výbavy” jsou aplikace Kyocera Eco-Mode a MaxiMZR pro řízení napájení. Další zajímavostí je audio technologie Smart Sonic Receiver, která zvyšuje kvalitu zvuku v hlučných prostředích.

Kyocera Hydro Icon se v USA začne prodávat 17. června za cenu 150 dolarů (v přepočtu bez daně a cla asi 3 030 Kč).

Zdroje: CNET, Android Community, PhoneScoop, Android Central, Phone Dog, Android Guys, InToMobile, Talk Android, Android Headlines.

 

Komentáře

Cenzzor

z aplikace
10.6.2014 8:51

a operacni pamet je neznama?

Jox

Jox

10.6.2014 9:24

Jako by to vadilo, stejnak pravděpodobně nebude dostupnej v EU.
Jako parádní kyocera torque. Chtěl sem ho místo DEFY+ co mi odešla.

Ivo Rundt

z aplikace
10.6.2014 10:51

Nevím, ale na parametry tohoto mobilu mi android ve verzi 4.3 nepřijde zas tak zastaralý…..

jirka

jirka

z aplikace
10.6.2014 16:37

Přesně tak Ivo Rundt, to je největší kec! 4.3 je pry zastaraly :DDD vždyť ho donedávna neměly ani vlajkové lodě!! Trochu myslete než něco plácnete, je to přece low-end!

Cikada

z aplikace
10.6.2014 17:56

jirka: 4.3. už relativně zastaralý je, zde se pana Kiliána musím zastat. Letošní vlajkové lodě mají KitKat, loňské už dávno taky. To, že to je low-end snad neznamená, že mají mít zastaralý systém. Zamyslete se předtím, než něco napíšete. Zde je chyba na straně výrobců a to, že to dělají všichni ostatní, není omluvou.

Tadeáš

Tadeáš

11.6.2014 9:43

Za tu cenu naprostá paráda. Většina telefonů této cenové kategorie jede ještě na 4.1 nebo 4.2 a má 512MB RAM, takže ve verzi Androidu vůbec problém nevidím. Otázkou je, jestli bude telefon dostupný i u nás a za jakou cenu (tipuju minimálně o 1.000 víc, víme jak to u nás s cenama chodí).

Tom

Tom

12.6.2014 15:11

to Tadáš: S cenama to chodí úplně normálně, musíte zaplatit případné clo a DPH (v USA se DPH v ceně neuvádí, každý stát ji tam má jinou, některé i žádnou). Také tam není dvouletá záruka, ale obvykle roční. Tedy jen DPH zvedne cenu o něco více jak 600kč, pak počítejte dovoz, překlad manuálu, nějaké náklad yna distribuci, rezervu pro delší záruku atd. Sice z toho tkaé nejsem šťatsný, ale pořád u každé zmínky o ceně mobilu v USA vytajovat, že to u nás bdue dražší je fakt už trapné. Se můžete odstěhovat tam, mít mobil levnější a řešit třeba zase to, že jaksi nemáte na zdravotní pojištění, nebo na doktora obecně. Každý stát a systém má své plusy a mínusy. Buďte rád, že máte tu možnost si zvolit a nezhuhrejte kvůli každé koruně.

Tom

Tom

12.6.2014 15:26

P.S.: Jinak k ramce jsem se dočetl, že má 1,5GB, procesor by měl byt Snapdragon 400 s Andrenem 305, má LTE, ale třeba display má rozlišení “jen” 540×960. Ještě mají mdel Hydro Vibe, který nemá odolnost na pád, ale jinak je víceméně stejněj, ale asi nemá LTE. No a vypadá trochu lépe, čistěji. Teda škoda, že procesor není na 1,5GHz trošku lepší a že telefon nemá lepší display a pár drobností a s cenou okolo 5 tisíc u nás yb to byla bomba.

RSS (komentáře k článku)