Menu

10 nejpodivnějších telefonů a tabletů s Androidem, které jste si mohli koupit

Operační systém Android je tu s námi již bezmála 7 let, za tu dobu se stal jasnou jedničkou mezi mobilními operačními systémy. Není se tak čemu divit, že se výrobci čas od času pokouší od své konkurence odlišit více než obvykle a dají tak, mnohdy možná nechtěně, vzniknout skutečným mobilním kuriozitám. Vybrali jsme pro vás 10 nejpodivnějších telefonů a tabletů s Androidem, které šlo běžně koupit.

Lenovo A588t

Na telefony s výklopnou konstrukcí, takzvaná “véčka” si zajisté velmi dobře pamatujete, jednu dobu byly velmi populární také u nás, po nástupu smartphonů však “véčka” prakticky vymizela. V Číně a Japonsku si však drží svou popularitu stále a tak má řada výrobců ve svém portfoliu stále několik modelů s touto konstrukcí, které se však ve většině dočkaly modernizace v podobě dotykového displeje a operačního systému Android na palubě. My jsme z této, poměrně slušné, nabídky “véčkových” telefonů vybrali Lenovo A588t, jelikož to nabídne ještě jednu specialitu – displej, který je možné přetočit až o 360°, díky čemuž ze zařízení vznikne na první pohled klasický smartphone.

10 nejpodivnějších telefonů Lenovo A588

Lenovo Yoga Tablet 2 Pro

Když Lenovo téměř před dvěma lety přišlo s první generací zajímavého tabletu s integrovaným válečkem pro umístění velké notebookové baterie a stojanem pro snazší používání, vzbudilo tím řadu ohlasů. Někteří tomuto konceptu příliš nevěřili a jiní naopak opěvovali zajímavé řešení, které se časem ukázalo být i praktické. Původní Yoga Tablet se dočkal nejdříve vylepšené FullHD varianty a po čase přišla také druhá generace a spolu s ní dorazila také obří 13″, Pro varianta, která v sobě navíc ukrývá projektor s rozlišením 854 x 480 px a svítivostí 50 lumenů.

LG DoublePlay

V dnešní době se stále najde spousta uživatelů, kteří by ocenili telefon s výsuvnou QWERTY klávesnicí, pokud mezi ně patříte, co byste řekli na 3,5″ telefon s výsuvnou hardwarovou klávesnici, která by uprostřed měla 2″displejem sloužící pro zobrazování často využívaných aplikací? Asi nikoho příliš nepřekvapí, že tento nápad dvakrát velký úspěch nezaznamenal a LG se již do ničeho podobného znovu nikdy nepustilo.

LG Optimus Vu

LG Optimus Vu je telefon z roku 2012, jedná se o odpověď tohoto jihokorejského výrobce na zvyšující se poptávku po telefonech s velkým displejem. To by nebylo nic až tak zlváštního, kdyby se LG z nějakého důvodu nerozhodlo použít displej s poměrem stran 4 : 3, tedy stejný poměr stran, který využívá například řada starých “neširokoúhlých” počítačových monitorů. Jinak se ale na danou dobu jednalo o poměrně slušně vybavený telefon s Tegrou 3, 1 GB RAM a integrovaným perem ve svém těle, tento počin se pak dočkal několika variant a dokoce dalších dvou generací, třetí a (zatím?) poslední přišla v roce 2013.

Motorola Flipout

Zařízení, které nabídne poměr stran displeje 4 : 3 však ve svém portfoliu nemělo pouze jihokorejské LG ale také americká Motorola. Ta s ním dokonce přišla o celé dva roky dříve, tedy v roce 2010 a narozdíl od LG použila displej o úhlopřičce 2,8″, orientovaný na šířku, výsledkem bylo zařízení s tvarem přesného čtverce. To však není vše, jelikož počin Motoroly disponoval také hardwarovou klávesnicí a právě díky speciálnímu otočnému mechanizmu, sloužícímu k jejímu vyklápění dostala Motorola Flipout své jméno.

Samsung Double Time

Řadu podivuhodností má na svém kontě i další jihokorejský gigant – Samsung. Začít u něj můžeme například telefonem Double Time, který sou konstrukcí připomínal například staré kapesní počítače Nokie, které z vnějšku připomínaly klasický telefon, ale bylo je možné otevřít. Uvnitř se pak ukrýval další, větší displej a QWERTY klávesnice, před sebou jste tak rázem měli něco jako miniaturní notebook. Samsung Double Time využíval stejný princip, s tím rozdílem, že oba, vnější i vnitřní, displeje byly dotykové a nabídly totožnou úhlopříčku 3,2″.

Samsung Galaxy Beam

Další telefon od Samsungu na našem seznamu je i u nás kdysi prodávaný Galaxy Beam, který, stejně jako výše zmíněný Lenovo Yoga Tablet 2 Pro, nabídl zabudovaný projektor, díky němuž jste mohli přímo z telefonu promítat na stěnu obrázky či videa. Zbylá výbava, sestávající z procesoru NovaThor či 768 MB RAM již však příliš nezaujala ani v době vzniku tohoto telefonu.

Kyocera Echo

Kyocera Echo je telefon, který se prodával u amerického operátora Sprint a o pohon Androidu 2.2 Froyo se v jeho případě staral starý známý Qualcomm Snapdragon první generace s jedním jádrem o taktu 1 GHz. Zvláštnost tohoto “telefonu” byla patrná hned na první pohled, Kyocera Echo totiž vedle hlavního 3,5″ displeje disponovala ještě druhým displejem o stejné úhlopříčce a díky výklopné konstrukci bylo možné z tohoto telefonu snadno složit malý tablet, nebo jej využívat ve speciálním režimu optimalizovaném pro dvě obrazovky.

Sony Tablet P

Další podivné zařízení na našem seznamu pochází od čerstvě osamostatněného Sony, byť na jeho vývoji pracoval ještě Sony Ericsson a tak zde ještě stále nalezneme i jeho logo.  Sony tablet P byl snahou odpovědět na volání uživatelů, kteří toužili po co nejlépe přenosném tabletu. Zařízení v zavřeném stavu připomínalo spíš přerostlé pouzdro na brýle a po jeho otevření na uživatele vykoukla dvojice displejů, které dohromady tvořily jednu, uprostřed rozdělenou plochu. Koncept je to rozhodně zajímavý avšak doopravdy funkční by mohl být až s příchodem ohebného displeje, který by vydržel opakované otevírání a zavírání.

Sony Ericsson Xperia Play

Ještě v dobách Sony Ericssonu vznikl velmi zajímavý počin, který si vzal za cíl zkombinovat silnou značku PlayStation s Androidem a přinést mobilní hraní, které představuje čím dál větší business, na úplně novou úroveň. Telefon s výsuvným gamepadem Sony Ericsson Xperia Play si zajisté pamatuje nejeden mobilní pařan a byť se nejednalo o pokus vyloženě marný, svého nástupce se již nedočkal.

Který z těchto 10 nejpodivnějších telefonů a tabletů nejvíce zaujal vás? Nebo vám zde nějaké zařízení chybí? Podělte se s námi v diskuzi!

 

Komentáře

pet

pet

13.7.2015 8:04

dza divne povazuji i telefony s obrimi ramecky a tlacitky na displeji. v tomto kraluje htc, sony i lg. extremne plytvaji mistem a vyrabeji padla s malymi displeji. uz aby jim to doslo a dockali jsme se telefonu bez ramecku nad a pod displejem

bohemka

bohemka

13.7.2015 8:13

Pet: zase při hraní her nebo brouzdání po netu je fajn, když je tam rámeček a prsty si tak nepřekrýváš displej. Sice je teď moda nedělat rámeček, ale ta funkčnost tím dost trpí.

Jirka.s

Jirka.s

13.7.2015 8:22

Xperiu play mám ještě doma, super telefonek. Škoda že se nedočkal nástupce, takle sebou tahám mobil i ps vitu.

Semi

Semi

z aplikace
13.7.2015 8:53

Xperia Play byl super telefon, porad ho mam doma, skoda ze nemel lepsi hw vybavu a nedockal se nástupce :/

Juromil93

13.7.2015 9:36

Chybí mi tady třeba Japonský NEC medias W

k8

k8

13.7.2015 10:59

Pet: Já za divného považuju tebe. Co nevyhovuje tobě, musí nutně nevyhovovat úplně všem???

uni

uni

13.7.2015 11:04

Škoda Beamu, ten si nástupce zasloužil, resp. rozvíjení řady. Výdrž na aku neřeším, úhlopříčka by se dala nahonit vnější optikou “stojánek” (ostatně tak jako napájení a zvuk). Prostě škoda, škoda.
Asi by se daly zařadit nějaké telefonující hodinky.

uni

uni

13.7.2015 11:09

Ad Xperia Play, ten pokus byl naopak hodně marný. Kde jaký NEherní! telefon tehdy na trhu měl vyšší výkon, také by byla vhodnější OLED technologie (u her je barvičkovost kladem), také to snad nikdy nemělo aktuální OS. Vynechání “herního” SoC od nVidie také zaskočilo. Prostě u toho moc nepřemýšleli.

jeskli11

z aplikace
13.7.2015 11:25

pamatuju si, xperii play jsem si chtěl dokonce koupit před asi dvěma lety z bazaru :D

L.Kalendarius

L.Kalendarius

13.7.2015 11:46

Palec hore za to, že není každá specialita na jedné stránce jak to dělají u “konkurence”

Jirka.s

Jirka.s

13.7.2015 11:46

Uni – jsi vedle, u her je právě preferována teplejší přirozenější barevnost, a ne pestré omalovánky.
Ale asi je to na každém co se mu líbí.

uni

uni

13.7.2015 11:58

Jirka.s: No nevím. O tomhle dost rozhoduje vývojář. Nemyslím si, že by bylo obecně úkolem barevností napodobovat realitu (ty jednorožce, vesmírné lodě, a tak…). Já např. teď hraji Boom Beach. Tam je prostě voda nakreslená modře. Je jedno za u pobřeží, kde by jsi měl spíše vidět čirou/dno nebo hlouběji v moři, kde by jsi měl mít spíše tmavé cosi. Voda je prosytě modrá. A je jen více nebo méně saturovaná, dle technologie zobrazovadla. A opravdu mě nenapadlo, že si někdo s OLED displejem bude stěžovat na to, že je ta voda moc modrá, že vedle na iPhone s IPS je “správněji” modrá:)
Jinými slovy, na barevnou teplotu herních objektů si můžeme hrát ve chvíli, kdy budou “near perfect”, tedy více méně fotorealistické. A to není pro zatím ani tématem pro nadupené PC, natož mobily… (ačkoli věřím, že např. u závodních her s licencí si vývojáři hrají s Ferrari Red:)

uni

uni

13.7.2015 11:59

…Ferrari Red, načeš to hráč zobrazí na TN šlačce, protože preferuje 1ms odezvu. Takže asi tak:)

uni

uni

13.7.2015 13:19

Objevují emeriku. Kdejaký číňan to už dávno (tedy na kabelech) má. Stačí vzít běžnou čínskou produkci, 3x použít, ten jejich sranda plíšek (výrobní náklady na prvním místě) se už přizpůsobí oboustrannému vsunutí (a ne, pak to samozřejmě nefunguje:) ).

kokokokokoko

kokokokokoko

z aplikace
13.7.2015 15:04

Xperii play mám doma v šuplíku do dnes. Super mobil, jen je škoda že némá lepší hw. Na dnešní hry už nestačí, ale předinstalovanou fifu 10 si občas zahraju i dnes. Jak říkám trochu víc výkonu a byl by to super mobil do dnes. Nevadí šáhl jsem po shielde tab. a nelituju :).

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

faktužmetedmegamocmoczacinatestvat

13.7.2015 15:45

Všimněte si jak z výběru vyčnívají tragikomické srandy společnosti Sony. Pak se nikdo nemůže divit tomu, že je společnost s mobilní divizí úplně v p*deli :-D

Lukas

Lukas

13.7.2015 17:29

Ta hranata lgcka jsou zajimava. Hlavne v tom, ze jsem do ted myslel, ze BlackBerry Passport je opravdovy original, ale je dost podobne prave tomu starsimu LG…

:P :)

:P :)

13.7.2015 19:04

Mám xperii play byl to celkem super mobil škoda že není nástupce.. :) už ho mám moc dlouho ale nestěžuju si.. :D na hry už není ale tak co.. používat se dá..

wowo

wowo

13.7.2015 23:51

podla mna mal najlepsi tvar a zaroven najdivnejsi Nokia N93. Nema sice android ale urcite je dost šialený :D

Suudzi

suudzi 0

14.7.2015 7:58

Omyl, tady máte nástupce , dle mě dost zkoněné, xperie play
https://www.svetandroida.cz/snail-mobile-w3d-201506

Jináč super článek :-)

Nyron

Nyron

14.7.2015 11:09

Wowo – souhlasim ze N93 byl pocin sam o sobe. Ostatne v te dobe mela Nokia kazdy rok nejaky ten extremni kousek.
Co se ale N93 tyce, dnes je doba strohych placek… Ale nebal bych se, ze pri honbe za nejlepsimi snimky by v budoucnu nekdo neozivil koncept mobilni kamery. Takovy pristroj ma na trhu jiste sve misto, ackoli ne jako masovka… jednoho dne nejakemu korejcikovi dojde, ze zmensovani tela a zlepsovani optiky jsou dve protichudne veci ktere nejdou do nekonecna kloubit a ze mit 3 mm telefon a na nem dalsi 3mm batuzek s fotakem je asi dost blbe.. a tak tu kameru mrdne zase na bok… ;-)
Predstavme si, jake by delala N93 fotky dnes, pri dnesnich technologiich, kdyz jeji batoh na fotak se pocital na centimetry a ne milimetry jako dnes… uuuuuhaaa

RSS (komentáře k článku)