Kyocera Hydro Air: Vysoká odolnost, LTE a cena okolo 2500 Kč. Kde je háček?

Kyocera Hydro Air

Společnost Kyocera je japonský výrobce s velmi širokým portfoliem produktů, které zahrnuje například keramické nože, tiskárny nebo chytré mobilní telefony. Právě se smartphony se však soustředí výhradně na domácí a americký trh a v Evropě na telefony s touto značkou narazíme jen zřídka kdy. Že je to možná škoda nám společnost Kyocera dokázala například na barcelonském MWC, na kterém jsme si mohli osahat odolný model Kyocera Torque S701. Dalším důkazem, že má tato společnost v oblasti mobilních telefonů co nabídnout, by pak mohl být model Kyocera Hydro Air, který do nejnižší cenové kategorie přináší nejen odolnost vůči vodě, ale i nárazu.

kyocera hydro air

Konkrétně Kyocera Hydro Air splňuje normu IP57, telefon je tedy částečně odolný vůči prachu a měl by vydržet ponoření do hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Navíc ale tento smartphone splňuje také vojenský standard 810G, a je tak částečně odolný i vůči nárazu.

Co se hardwarových parametrů týče, ty už tak oslnivé nejsou, ale méně náročným uživatelům by mohly postačovat. Zklamání může nastat z displeje s úhlopříčkou 5″ a pouze qHD (960 x 540 px) rozlišením, jež mu zajišťuje jemnost obrazu 220 ppi. Telefon v sobě ukrývá dobře známý čtyřjádrový chipset Qualcomm Snapdragon 410 s taktem 1,2 GHz a grafickým čipem Adreno 306.

kyocera hydro air titul

Operační paměť má velikost 1 GB, interní úložiště disponuje kapacitou 8 GB a je rozšířitelné o microSD karty. Telefon disponuje také LTE konektivitou, podporované frekvence se však odvíjejí od zaměření na americký trh. V telefonu nalezneme předinstalovaný systém Android 5.1. Použitá baterie má kapacitu 2300 mAh.

Kyocera Hydro AIR Smartphone

Kyocera Hydro AIR Smartphone

Telefon Kyocera Hydro Air je bohužel určen výhradně pro americký trh, kde se bude prodávat prostřednictvím operátora AT&T a bez smlouvy bude stát 99$, čili v přepočtu necelých 2400 Kč.

Co na telefon Kyocera Hydro Air říkáte? Uvítali byste jej i na našem trhu?

Zdroj: SlashGear.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)