Kyocera Torque S701: japonský obrněnec (první pohled)

kyocera torque

Mezi výrobci chytrých telefonů, kteří na již skončeném veletrhu MWC v Barceloně představili své novinky, nechyběla ani Kyocera. Jedná se o u nás poměrně málo známou, avšak velkou, technologickou společnost z Japonska. Její divize zabývající se mobilními telefony je známá zejména pro své odolné modely, mezi než spadá i představená novinka Kyocera Torque S701. Tato novinka splňuje standardy odolnosti vůči prachu (IP6X) a vodě (IPX8 a IPX5), ale také prošla armádními zkouškami odolnostmi, díky čemuž se může pochlubit specifikací MIL-STD-810G. Tyto armádní specifikace zahrnují odolnost vůči nárazu, prachu, vibracím, teplotním extrémům, dešti, nízkému tlaku, slunečnímu záření, soli, vlhkosti a nakonec ponoření do vody.

Uvnitř obrněného těla se ukrývá 4,5″ displej s HD (1280 x 720 px) rozlišením. Procesor byl zde použit čtyřjádrový Qualcomm Snapdragon 400 (MSM8928), taktovaný na 1,4 GHz. Výrobce telefon osadil 2GB operační pamětí RAM a 16GB interním úložištěm s podporou paměťových karet microSD do velikosti až 128 GB. Podpora LTE zahrnuje frekvence 800/1800/2100/2600 MHz. Hlavní fotoaparát má rozlišení 8 MPx, sekundární kamerka nad displejem pak nabídne 2 MPx. Použitá Li-Ion baterie disponuje kapacitou 3100 mAh a telefon podporuje standard bezdrátového nabíjení Qi. Rozměry telefonu jsou 136 x 68 x 13,5 mm a jeho hmotnost činí 182g.

Kyocera Torque S701 se, na rozdíl od většiny telefonů této značky, podívá také do Evropy. Momentálně však není zcela jasné, zda se oficiálně dostane někam jinam, než do Německa a Francie, přesná cena není prozatím známa.

První pohled

Kyocera Towque S701 – první pohled

Kyocera Towque S701 - první pohled

Jak se vám Kyocera Torque S701 líbí?

Zdroj: kyoceramobilephone.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)