Kyocera DuraForce Pro: první chytrý mobil s akční kamerou

kyocera-duraforce-pro_ico

Kyocera se na poli chytrých mobilních telefonů etablovala jako výrobce, který se v první řadě zaměřuje na zvýšenou odolnost, robustnost a spolehlivost zařízení. Kyocera DuraForce Pro však míří někam maličko jinam – v robustním těle hodlá konkurovat akčním kamerám GoPro.

Postupná integrace nejrůznějších komponent proměnila mobilní telefony v univerzální zařízení, nahrazující celou řadu věcí, které bylo v minulosti nutné nosit v kapse či kabelce. Dnešní telefony hravě zastoupí levnější fotoaparát, navigaci, noviny, diář, hodinky, budík, mobilní herní konzoli a mnohé další. S akční kamerou se však na tomto místě setkáváme poprvé.

Kyocera DuraForce PRO Rugged Smartphone

Kyocera DuraForce PRO Rugged Smartphone

Co nabídne akční kamera v telefonu Kyocera DuraForce Pro?

Důležitým prvkem takové kamery je objektiv, který je v tomto případě širokoúhlý. Z hlediska rozlišení mohou budoucí majitelé počítat s podporou Full HD (1080p). K dispozici jsou režimy zpomaleného záběru (“slow motion”), jakož i časosběrné video (“time lapse”). Pro sportovní vyžití jsou připraveny módy určené pro sport a podvodní režim, ve kterém telefon přepne ovládání z displeje na mechanická tlačítka.

Kyocera DuraForce Pro: první chytrý mobil s akční kamerou Kyocera DuraForce Pro: první chytrý mobil s akční kamerou

Odolnost proti náročným podmínkám garantuje vojenský standard 810G a certifikace stupně krytí IP68 (úplná ochrana proti prachu a potopení do vody až do dvou metrů na 30 minut). DuraForce Pro odolá kapkám vody, prachu, rose i dešti. Přežije i pád, náraz, sůl, teplotní šoky, otřesy, vysoké teploty, námrazu či nízký tlak.

Aby bylo možné využít schopnosti kamery naplno, bude Kyocera DuraForce Pro podporovat populární držáky. Klíčovými prvky jsou sice robustní konstrukce a implementace akční kamery, nicméně ani další technické parametry nejsou špatné, jak ostatně uvidíte dále.

Technické parametry

Srdcem zařízení je osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 617 (4x 1,5 GHz, 4x 1,2 GHz), kterému sekundují 2 GB operační paměti. Kromě akční kamery je telefon vybaven také 13Mpx fotoaparátem na zadní straně a 5MPx foťákem na přední straně. Displej s úhlopříčkou pět palců nabízí rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů. Kyocera o obrazovce tvrdí, že je “odolná proti nárazu” a podporuje technologii Kyocera Glove (ovládání v rukavicích) a schopnost pracovat i když jsou na povrchu kapky vody.

Displej odolný proti nárazu Displej odolný proti nárazu

Zmínit bychom měli také 32 GB interní pamětí, snímač otisků prstů v tlačítku a akumulátor s kapacitou 3240 mAh, který může doplňovat energii bezdrátově či rychlým nabíjením.

Technické parametry v bodech:

 • Displej: 5″, rozlišení 1920 x 1080 obrazových bodů
 • Procesor: Qualcomm Snapdragon 617 (4x 1,5GHz/4x 1,2 GH)
 • Operační paměť: 2 GB
 • Interní úložiště: 32 GB
 • Hlavní fotoaparát: 13 Mpx
 • Přední fotoaparát: 5 MPx
 • Akumulátor: 3240 mAh, nevyměnitelný s podporou Qualcomm Quick Charge 2.0 a bezdrátového nabíjení
 • Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/r/k
 • Odolnost proti vodě a prachu: IP68
 • Vojenský standard: MIL-STD-810 G
 • Bluetooth: 4.2
 • NFC: ano
 • Nabíjecí a datový konektor: microUSB 2.0
 • Snímač otisků prstů ve tlačítku napájení

Na pulty přijde na podzim, u nás však patrně nikoli

Senior viceprezident divize prodeje, marketingu a produktů Chuck Becher uvedl: “Nová Kyocera DuraForce Pro poskytuje spotřebitelům a firmám špičkovou odolnou technologii. Je jediným robustním smartphonem s integrovanou akční kamerou s vysokým rozlišením, která dovoluje uživatelům zůstat ve spojení a zachytit obsah bez ohledu na okolnosti a podmínky. Vzhledem k šíři odolných vlastností, které zákazníci od Kyocery očekávají, DuraForce PRO přináší klid, bezkonkurenční životnost a robustní konstrukci, to vše za cenu, která se spotřebitelům bude líbit.”

Zákazníci se novinky dočkají na podzim Zákazníci se novinky dočkají na podzim

Výrobce zatím neuvedl předpokládanou cenu, za kterou bude mobil prodávat, nicméně tvrdí, že půjde o ideální rovnováhu mezi výkonem, cenovou dostupností a životností. Na pulty prodejen se dle tiskové zprávy dostane na podzim tohoto roku. S ohledem na skutečnost, že se mobilní telefony této značky na našem trhu neprodávají, nelze bohužel očekávat, že by DuraForce Pro byla v tomto směru výjimkou.

Uvažovali byste o telefonu s akční kamerou? Kolik byste za takový mobil byli ochotni zaplatit? Podělte se o své myšlenky a názory v komentářích pod článkem.

Zdroje: androidauthority.com, kyoceramobile.com, kyoceramobile.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)