KWGT: Když chcete widget, který není k mání

Widgety – náhleďák

Stalo se vám, že jste na internetu spatřili domácí obrazovku s widgety, které naprosto dokonale ladí s tapetou? Člověk si často řekne, že něco podobného by rád měl na svém telefonu, protože to opravdu vypadá dobře. Jenže co dělat, když v Obchodě Play nenajdeme žádný odpovídající widget? Nezbývá, než si ho ručně vyrobit. A nebojte se, s kódem se prát nebudeme. Řešením je KWGT.

Výroba widgetu pomocí KWGT Kustom Widget Maker

Výroba vlastního widgetu je jednodušší, než by se mohlo zdát. Nyní už se nemusíte spoléhat na vývojáři vyrobené widgety pro hodiny, kalendář apod.

  • Stáhněte si aplikaci KWGT Kustom Widget Maker.
KWGT Kustom Widget Maker
KWGT Kustom Widget Maker
  • Po nainstalování podržte prst na domovské obrazovce a dostaňte se do nabídky s widgety a najděte položku Kustom Widget.
KWGT Kustom Widget Maker
  • Vyberte si rozměr, který hodláte pro widget použít a vložte jej na plochu.
  • Vytvoří se poloprůhledný widget, který je ovšem prázdný a vybízí k jeho úpravám po kliknutí na něj.
KWGT Kustom Widget Maker
  • Po kliknutí na něj se otevře aplikace pro jeho úpravy. Zde máte na výběr, zda použijete některý z předpřipravených widgetů, nebo zda si vytvoříte úplně vlastní.
KWGT Kustom Widget Maker
  • Pro úpravy některého z předpřipravených widgetů tapněte na některý z uvedených. Po swajpnutí zleva do prava se dostanete na obrazovku, kde je možné dostahovat dodatečný materiál.
  • Pro vytvoření úplně vlastního widgetu vyberte tlačítko dokumentu vpravo nahoře, kterým spustíte tvorbu vlastního widgetu.
KWGT Kustom Widget Maker
  • Obrazovka pro tvorbu je rozdělena na dvě části. V horní polovině uvidíte živý náhled toho, co s widgetem provádíte, ve spodní polovině pak upravujete parametry.
  • Po stisknutí tlačítka „+“ můžete do widgetu přidávat jednotlivé segmenty, jako texty, tvary nebo ikony.
  • Jaký widget stvoříte již necháme čistě na vás.
KWGT Kustom Widget Maker

KWGT – ušijte si widget na míru

Aplikace je přeložena asi tak z poloviny, takže některé položky jsou v češtině, jiné v angličtině. I přes to se ale jedná o jednoduchou aplikaci, která umožní snadno stvořit widget přesně takový, jaký máte ve své fantazii. Pak už stačí jen najít ten správný wallpaper, který bude s widgetem stylově ladit a máte vyhráno. Proč to nezkusit, že? Minimálně zabijete vánoční nudu, která brzy přijde.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Palmary Weather Pro

SvětAndroida doporučuje: 24 widgetů

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později

Komentáře (7)