TOPlist

Kožený kryt Mujjo je skvělý. Jak vypadá po 6 měsících?

Kožený kryt Mujjo
  • Pro telefony Apple iPhone existují stovky a možná tisíce nejrůznějších pouzder a obalů
  • Výběr je extrémně široký, pořídit si můžete jednoduché průhledné obaly nebo umělecká díla
  • Slabost mám pro kožený polep od Dbrand, většina lidí ale sáhne po klasickém krytu nebo pouzdru

Kožený kryt Mujjo mě lákal už dlouhou dobu, jeho recenze byly téměř výhradně pozitivní a nejvíce jsem byl zvědav na ochranu tlačítek hlasitosti, v tomto směru se výrobce dlouho odlišoval od svých konkurentů, v podobné kvalitě to zkrátka dosud nikdo jiný neuměl.

Mujjo se bohužel soustředí pouze na telefony Apple iPhone, majitelé ostatních značek mají smůlu a nezdá se, že by rok 2024 měl přinést změnu. Manželka naštěstí svůj iPhone 14 Pro používá několik hodin každý den, měl jsem jistotu, že pouzdro vyzkouší pořádně. Jak dopadl kožený kryt Mujjo?

Dopadl výborně, nešetrné zacházení ustál skvěle. Telefon je v krytu skutečně skvěle chráněn a když jej z krytu vytáhneme, pořád vypadá jako nový. Přitom se s telefonem rozhodně nezachází v rukavičkách, ostatně prasklina na tvrzeném skle hovoří za vše. Ale displej krytem chráněný zkrátka není… Na pohled to není vidět, ale konstrukce krytu je až extrémně pevná, v tomto mi trochu připomíná výrobky Noreve z Francie. Tam některé obaly rovněž působily jemným a elegantním dojmem, konstrukce ale ukrývala kovové pruhy pro celkové zpevnění konstrukce. Kůže časem získává pěknou patinu, na někoho ale může kryt působit jakoby ošoupaným dojmem. Ale není to tak, jen kůže zkrátka pracuje.

Fixed

Zmiňoval jsem kvalitní provedení bočních ovládacích tlačítek a po několika měsících můžeme potvrdit, že tohle řešení zkrátka Mujjo umí. Škoda jen, že výrobce neplánuje pouzdra a kryty pro další značky mobilních telefonů. Na stranu druhou toto rozhodnutí naprosto chápu. Příslušenství to není levné, telefonů Apple se prodávají miliony kusů a je jednoduché připravit jednou za rok kryty a pouzdra na nové modely.

Tím spíše, že jablečný výrobce zase tak často k revolučním změnám v designu nesahá. Za sebe mohu Mujjo jen a pouze doporučit a vůbec by mi nevadilo, kdyby výrobce zkusil udělat kryt pro řadu Galaxy S24 od Samsungu respektive pro Xiaomi 14… Cena cca 1350 korun mi vzhledem ke kvalitě použitých materiálů přijde úplně v pohodě, například odolné kryty od UAG stojí podobnou sumu peněz.

Podobný kryt jako Mujjo začal před nějakou dobou nabízet rovněž český výrobce příslušenství Fixed, při letmém prohlédnutí obou výrobků (snímek krytu najdete přímo v článku kousek výše) se nemohu ubránit dojmu, že se Fixed u Mujjo docela slušně inspiroval. Na stranu druhou kryty z jednoho materiálu ve stejné barvě na jeden konkrétní telefon si pravděpodobně vždycky budou podobné…

Líbí se vám kožený kryt Mujjo?

Zdroj: Vlastní

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)