ČTÚ: Pozor na kontaktní údaje, které jste dali operátorům

kontaktní údaje operátorům čtú upozornění

Český telekomunikační úřad před pár hodinami vydal svou další pravidelnou monitorovací zprávu plnou různých reportů, tipů a upozornění pro spotřebitele. V periodiku ČTÚ mimo jiné znovu zmiňuje vznik nového nástroje pro měření rychlosti připojení NetTest či schválení nových pravidel pro marketingové hovory. Mezi radami se pak objevil apel, aby si zákazníci dávali pozor na to, jaké kontaktní údaje předali svým operátorům. Velmi často se prý totiž stává, že kvůli nepřesným informacím či jejich zapomenutí vznikají problémy, které mohou vést třeba až k nepříjemným dluhům.

“Při vyřizování spotřebitelských stížností se nezřídka setkáváme s tím, že dotčeným zákazníkům byla vystavena upomínka za neuhrazení využívaných služeb ve stanovené lhůtě, ačkoliv uvedli, že službu ve stanovené lhůtě řádně uhradili a nejsou si v této souvislosti vědomi žádného opomenutí. U operátorů pak bývá například zjištěno, že spotřebitel se rozhodl hradit poskytované služby inkasem, nicméně svému operátorovi nedopatřením sdělil chybné číslo účtu,” upozorňuje ČTÚ.

I taková nepozornost může pro spotřebitele znamenat nepříjemné finanční zatížení v podobě zpoplatněných upomínek k uhrazení dlužné částky. V krajním případě pak může dojít i k přerušení či ukončení poskytování služeb. “Příkladem může být situace, kdy spotřebitel chybně uvedl svoji e-mailovou adresu a nemohl tak být (mimo jiné) řádně informován o provedené jednostranné změně smlouvy ze strany svého operátora. Vzhledem k tomu, že si spotřebitel zvolil ve smlouvě svoji e-mailovou adresu jako primární způsob kontaktu se svým operátorem, nedozvěděl se včas o chystané změně,” dodává úřad s tím, že si lidé mají rozhodně zkontrolovat, zda jsou jejich zaevidované údaje v pořádku.

Jak a jak často komunikujete se svým operátorem?

Zdroj: ČTÚ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)