TOPlist

Věděli jste: ČTÚ nabízí certifikované měření rychlosti NetTest

ČTÚ NetTest měření rychlosti

Český telekomunikační úřad má vlastní web určený k měření rychlosti připojení k internetu. Nástroj jménem NetTest nahrazuje dříve doporučovaný nástroj NetMetr a oproti jiným podobným službám má jednu velkou výhodu. Poskytuje certifikovanou analýzu, takže jdou výsledky z něj použít při případné reklamaci připojení u poskytovatele.

„NetTest informuje uživatele o aktuální kvalitě jejich služby přístupu k internetu v podobě skutečně dosahované rychlosti stahování (download), nahrávání (upload) a doby odezvy (ping). Nabízí možnost certifikovaného měření, které plně automaticky provede celý proces s výsledkem v podobě PDF dokumentu, který může uživatel použít pro případnou reklamaci služby přístupu k internetu,“ stojí v popisu tohoto nástroje.

„Domníváme se, že právě certifikované měření významně usnadní běžným uživatelům případnou reklamaci, protože odpadnou starosti s tím, jak výsledek uložit a mít tak pro poskytovatele služby potřebný doklad,“ uvedla Hana Továrková, předsedkyně Rady ČTÚ. Úřad připomíná, že při analýze je potřeba dát pozor, aby na pozadí neběžela žádná další aplikace vyu­žívající připojení, a že je po dobu měření k internetu připojen pouze váš počítač. A to pomocí kabelu, ni­koliv prostřednictvím Wi-Fi. Dále byste měli mít nejnovější aktuali­zovanou verzi operačního systému a webového prohlížeče. Nejen výkon počítače, ale i operační systém má zásadní vliv na naměřené hodnoty skutečné rychlosti.

Jakou rychlost jste přes NetTest naměřili?

Zdroj: ČTÚ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)