Konec řady Xperia Compact? Malé telefony od Sony už pravděpodobně neuvidíme

sony xperia xz4 compact konec

Pokud jste chtěli malý telefon, ale zároveň parametry srovnatelné s jinými TOP mobily, tak poslední roky byly jedinou možností Sony Xperia Compact telefony. Jenže teď to vypadá, že i společnost Sony se rozhodla ukončit výrobu malých telefonů a u chystané řady Xperia XZ4 neuvidíme již Compact verzi.

Podle viceprezidenta Sony lidé už nechtějí malé displeje

Velikost displejů u telefonů neustále roste s každou generací. Zatímco většina výrobců se snaží zmenšit rámečky kolem displej co nejvíce, aby tak bylo zařízení kompaktnější. Sony si dlouhé roky vybíralo jednodušší cestu a tvořilo telefony s menším displejem. Podle posledních informací už se ale i japonská společnost rozhodla kompaktní smartphone zaříznout.

[Exclusive] Sony Xperia XZ4 Compact: First Look via Leaked Renders

[Exclusive] Sony Xperia XZ4 Compact: First Look via Leaked Renders

V rozhovoru s Digital Trends řekl viceprezident společnosti Sony Mobile, že mnoho lidí chce větší plochu pro zobrazování obsahu a Compact telefony udržovalo Sony dlouho dobu kvůli “jednoduchému ovládání”. V zahraničí se následně vyrojily spekulace nad tím, že Sony končí s kompaktními telefony.

Na jednu stranu se společnosti nedá moc divit. Mobilní divizi se moc nedaří, prodeje jsou nízké a i když Sony nabízí jako jediná společnost prémiový kompaktní telefon, tak u lidí nemá úspěch. Na veletrhu MWC v únoru máme čekat velké novinky u řady Xperia XZ. Uvidíme, jestli mezi nimi bude stále Compact verze.

Chtěli byste více kompaktních telefonů i od jiných výrobců, nebo již preferujete telefony s velkým displejem?

Zdroje: xda-developers.com, @onleaks

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)