Končí podpora kancelářského balíku Office pro starší Android zařízení

Podpora kancelářského balíku Office pro starší Android zařízení brzy končí

Microsoft Office patří mezi nejznámější počítačový software vůbec, jeho desktopová variace je užívána již řadu let miliony lidí po celém světě. Mobilní verze kancelářského balíku Office vyšla již v roce 2013 také pro dotyková zařízení s operačním systémem Android. Mobilní aplikace Office zpočátku fungovaly pod záštitou Microsoft Office Mobile, kde bylo zapotřebí předplacení služby Office 365. Později se však Microsoft rozhodl poskytovat Word, PowerPoint, Excel, OneNote a další aplikace z balíku Office pro zařízení s Androidem zcela zdarma.

Podpora Office pro Android jen na nových zařízeních

Microsoft na svých stránkách nyní uvedl zprávu o ukončení podpory pro starší zařízení s Androidem, jedná se o mobilní telefony a tablety fungujících na Androidu verze 4.4 KitKat  a 5.0 Lollipop. Pro tato zařízení již nebudou vydávány žádné aktualizace s novými funkcemi, ani bezpečnostní záplaty. Podpora bude ukončena k 1. červenci 2019. Office pro Android tak bude nadále plnohodnotně fungovat pouze na zařízeních s Androidem verze 6.0 Marsmallow a novějších.

Microsoft Word: Edit Documents
Microsoft Word: Edit Documents
Microsoft Excel: Spreadsheets
Microsoft Excel: Spreadsheets
Microsoft PowerPoint
Microsoft PowerPoint

Open kancelářské balíky jako náhrada za MS Office

Obchod Google Play nabízí celou řadu alternativních kancelářských balíků, které jsou, stejně jako MS Office, pro Android nabízeny zcela zdarma. Patří mezi ně cloudové služby Google Docs, jež umožňují vytvářet dokumenty, tabulky a prezentace v on-line i off-line formě přímo na Google Drive. Pro uživatele open-source balíku LibreOffice je k dispozici LibreOffice Viewer taktéž s podporou textových dokumentů, prezentací a tabulek. Obě alternativy podporují formáty Microsoft Word a dalších součástí Microsoft Office. Zmíněné aplikace jsou pouze příklady dalších kancelářských balíků, které lze v nabídce aplikací Google Play nalézt. Značné popularitě se těší také například Office Suite Pro a další.

Google Docs
Google Docs
LibreOffice Viewer
LibreOffice Viewer

Jaký kancelářský balík používáte na svém dotykovém zařízení vy?

Zdroj: Microsoft

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)