Jeden z nejoblíbenějších Huawei telefonů končí s bezpečnostními updaty

Konec bezpečnostních updatů Huawei Mate 20

I když se poslední dobou délka oficiální podpory sympaticky natahuje, dřív nebo později se všechny chytré telefony dostanou do bodu, kdy pro ně nemá výrobce další oficiální updaty. A může klidně jít o nejpopulárnější přístroj dané značky. Tempo je neúprosné a starší kusy musejí z hlediska věnování pozornosti vývojářů ustoupit novinkám. Platí to jak pro obecné systémové aktualizace, tak i pro updaty nesoucí bezpečností záplaty. S druhým jmenovaným se nyní musí rozloučit majitelé jednoho z historicky nejoblíbenějších Huawei telefonů. Konec bezpečnostních updatů nastal pro většinu modelů z řady telefonů Huawei Mate 20.

huawei mate 20 pro emui 10 android 10

Čínská společnost vyřadila ze seznamu pro dodávání security balíčků jmenovitě modely Mate 20, Mate 20 Pro a Mate 20 X. Série z roku 2018 tedy dospěla většinově do bodu, kdy pro ni neplatí už ani čtvrtletní updaty. Jediné dvě výjimky, které na seznamu ještě zůstaly, tvoří novější telefony Mate 20 X 5G a Mate 20 Lite. Pro první jmenovaný stále platí měsíční péče, pro druhý čtvrtletní. Populární řada přišla před dvěma a půl roky s procesorem Kirin 980, 40W nabíjením, 40megapixelovým hlavním foťákem a bezstarostně také ještě s Androidem s Google aplikacemi a službami. Nyní pro telefony Huawei Mate 20 oficiálně nastal konec bezpečnostních updatů.

Měli jste nebo máte jeden z těchto mobilů?

Zdroj: Huawei

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)