Kirin 990 změřil síly s Apple A13. Jak to dopadlo?

kirin 990

Čip Kirin 990, který Huawei odhalil teprve nedávno čelí velkým soupeřům a je od něj očekáváno skutečně hodně. Apple totiž se svým novým čipem Apple A13 Bionic nastavil laťku hodně vysoko a tak zlí jazykové měli za to, že se na něj ani jeden z Androidích čipů nechytne. Dnes byl Kirin 990 otestován v benchmarku. Jak dopadl?

Nový čip z čínských laboratoří je vyráběn 7nm procesem a dokáže nabídnout až o 20% více tranzistorů, než jeho předchůdce. Je také o něco úspornější a jako první ho očekáváme v telefonech Huawei Mate 30, Mate 30 Pro a Honor View 30. Výkon pak obstarávají jádra Cortex-A76 a právě dnes byl otestován v benchmarku GeekBench a my máme k dispozici první výsledky. Ve výkonu na jedno jádro získal čipset skóre 3 842 bodů a v multijádrovém testu 11 644 bodů. To vůbec není špatný výsledek, ale na Apple A13 skutečně nestačí.

Apple A13 Bionic totiž získal v identickém testu 5 472 bodů v jedno jádrovém testu a 13 769 bodů v multijádrovém zatížení. Oproti Applu však Huawei nabízí ve svém čipu podporu 5G sítí, což si jablečná firma chystá až na příští rok.

Co říkáte na výsledek souboje Kirin 990 vs. Apple 13?

Zdroj: wcftech.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)