Honor View 30 nabídne čip Kirin 990

kirin 990 honor

Huawei svůj nejvýkonnější čip Kirin 990 s podporu 5G představil teprve minulý týden, přesto víme ve kterém zařízení ho uvidíme poprvé. Bude jím chystaná vlajková loď Huawei Mate 30 Pro a hned za ním přijde Honor se svým View 30. Prezident společnosti tuto zprávu oficiálně potvrdil.

kirin 990 honor

Nový čip Kirin 990 je vyráběn 7nm procesem a bude podporovat nahrávání 4K videa až při 60 FPS, tudíž by obě dvě vlajkové lodě měli nabídnout právě tuto funkci. Očekává se, že Honor View 30 nabídne podobný výkon, jako právě Huawei Mate 30 Pro, lišit by se měla pouze kapacita RAM paměti. Ta by se měla zastavit na kapacitě 6 GB, zatímco Mate 30 Pro by měl přijít s 8 či 12 GB RAM.

Kirin 990 nabídne kromě brutálního výkonu také nižší spotřebu, takže očekáváme vyšší výdrž baterie, než v případě Kirinu 980. 5G varianta je skoro jistá, jelikož CEO společnosti Honor George Zhao před časem sdělil, že Honor představí svůj 5G telefon do konce roku 2019. Honor View 30 dále nabídne OLED displej s QHD rozlišením a čtečku otisků prstů v displeji.

Co říkáte na čip Kirin 990?

Zdroj: techradar.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)