TOPlist

Huawei nalákal na čip Kirin 990. Co o něm víme?

kirin 990

Ještě před konferencí IFA v Berlíně čínský gigant Huawei potvrdil, že jeho nejnovější čipset Kirin 990 bude oficiálně představen právě v Berlíně 6. září. Společnost vydala krátké teaser video, kde uvádí některé z jeho funkcí, jako například podpora 5G sítí.

https://www.youtube.com/watch?v=GJzcDAbm2gc

Kirin 990 bude vyráběn 7nm procesem, který poskytne o 20 % větší hustotu tranzistorů a také zvýší její energetickou účinnost, což sníží jeho spotřebu. Další zvěsti naznačují, že bude nový Kirin podporovat nahrávání 4K videa v 60 FPS. Vzhledem k tomu, že čipsety řady Kirin vždy debutovaly v nejnovějších Huawei telefonech můžeme očekávat jeho nástup v chystaném Huawei Mate 30 Pro.

kirin 990

Dle dalších uniklých informací nabídne Mate 30 Pro 6,7″ OLED displej s 90 Hz obnovovací frekvencí a Quad HD rozlišením. Na zadní straně nalezneme čtyři fotoaparáty s tím, že nebude chybět ToF kamerka.

Co říkáte na podporu 4K videí 60 Fps u čipu Kirin 990?

Zdroj: androidauthority.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)