Kiosek Google Play dostal se zásadní aktualizací úplně nový design

kiosek-google-play-4_ico

Kiosek Google Play patří možná na první pohled k těm méně úspěšným službám z dílny vyhledávacího giganta, nicméně rozhodně nestojí v roli “pátého kola u vozu.” Potvrzuje to také aktualizace na verzi 4.0, kterou Google začal uvolňovat koncem minulého týdne. Nejviditelnější novinkou je vskutku radikálně změněný design.

Změny lze vidět doslova na první pohled: hlavní obrazovka přináší personalizovanou nabídku nejzajímavějších zpráv a předpověď počasí. Změnila se také navigace – položky Pro vás, Knihovna, Prozkoumat a Přečíst později se přestěhovaly z levé postranní nabídky do dolní lišty, kde jsou snadněji dostupné. Nová sekce Pro vás, se přizpůsobuje vašemu vkusu a zájmům na základě článků a časopisů, které jste přečetli. To by mělo usnadnit objevování nových webových stránek, a pomoci najít ještě více novinek, které vás budou zajímat.

Změny se dočkal také vyhledávací panel, který vypadá a funguje jako dnes již standardní vyhledávací řádek Google. Pokrývá celou horní část obrazovky a zároveň nabízí podněty, menu, hlasové příkazy a další.

Vývojáři přepracovali doslova každý detail, takže celkový dojem z aplikace je svěží a zajímavý. Pokud potřebujete pěkně vypadající agregátor novinek, může se Kiosek Google Play stát jedním z potenciálních kandidátů. Tato aplikace má tendenci zůstávat stranou zájmu, a to hlavně proto, že nebývá součástí balíku předinstalovaných programů. Určitě ale stojí za pozornost, neboť nabízí velmi pohodlný způsob, jak konzumovat zprávy a obsah časopisů.

Kde získat Kiosek Google Play 4.0?

Aktualizace je uvolňována postupně, jak je ostatně u Googlu zvykem, takže si na ni možná počkáte až několik hodin či dnů. Například na právě testovaném BlackBerry DTEK60 jsme update ještě nedostali a stejně na tom byla i redakční Xperia Z3.

Pokud se vám čekat nechce, můžete si stáhnout instalační balíček z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je však nutné v systémovém nastavení povolit instalaci aplikací z neznámých zdrojů.

Co na nový vzhled aplikace Kiosek Google Play říkáte? Vydali se vývojáři správným směrem? Nebo máte nápady, co by mohli v této aplikaci vylepšit?

Google News - Daily Headlines
Google News - Daily Headlines

Zdroje: droider.ru, androidauthority.com, androidheadlines.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)