Nový Kindle Oasis představen: voděodolná čtečka knih s větším displejem

Kindle-Oasis

Amazon vydal novou elektronickou čtečku knih. Druhá generace Kindle Oasis je voděodolná a má reálnější zobrazení než její předchůdci.

S Kindle Oasis můžete číst i u vody

Americká společnost Amazon ve středu představila novou elektronickou čtečku knih. Konkrétně se jedná o druhou generaci Kindle Oasis. Je to první voděodolná čtečka od Amazonu. Stupeň ochrany je IPX8, což znamená že ji lze ponořit do hloubky dvou metrů až na jednu hodinu. Druhou novinkou je podpora audioknih Audible. Stačí jen připojit Bluetooth sluchátka a poslouchat.

Kindle Oasis také disponuje 7“ displejem. Je tedy o 1“ větší než u staršího modelu. Úpravou prošlo i zobrazení textu, který je nyní ostřejší a lépe čitelný. Díky dvanácti LED diodám lze číst i za snížené viditelnosti. Dále je tu několik variant látkových a kožených obalů. Ty se prodávají zvlášť a stojí 60 euro (1 552 korun).

Tělo má zajímavý tvar. Část pod displejem je velmi tenká. Má dodávat pocit, že držíte list papíru. Vedle displeje je tělo o něco tlustší. Zde se nachází ovládací prvky a baterie, která vydrží týdny na jedno nabití. Nová verze Oasis vychází 31. října, 8 GB verze stojí 230 euro (5 950 korun), 32 GB verze bude stát 260 euro (6 726 korun). Ceny nejsou nejnižší, ale Kindle Oasis má co nabídnout.

Dáváte u elektronických čteček přednost výbavě, nebo ceně?

Zdroj: amazon.com

Jan Boháček
O Autorovi - Jan Boháček

Honzova cesta k Androidu byla vcelku rychlá. Vlastně si ho Android našel sám v podobě prvního telefonu Sony Xperia Mini Pro. Volnost, kterou tento systém… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

paypal

Podrobný návod, jak zprovoznit PayPal

Návody Jan Olejník Jan Olejník
5 min. uložit na později

Komentáře (3)