Menu

Nový Kindle Oasis představen: voděodolná čtečka knih s větším displejem

Amazon vydal novou elektronickou čtečku knih. Druhá generace Kindle Oasis je voděodolná a má reálnější zobrazení než její předchůdci.

S Kindle Oasis můžete číst i u vody

Americká společnost Amazon ve středu představila novou elektronickou čtečku knih. Konkrétně se jedná o druhou generaci Kindle Oasis. Je to první voděodolná čtečka od Amazonu. Stupeň ochrany je IPX8, což znamená že ji lze ponořit do hloubky dvou metrů až na jednu hodinu. Druhou novinkou je podpora audioknih Audible. Stačí jen připojit Bluetooth sluchátka a poslouchat.

Kindle Oasis také disponuje 7“ displejem. Je tedy o 1“ větší než u staršího modelu. Úpravou prošlo i zobrazení textu, který je nyní ostřejší a lépe čitelný. Díky dvanácti LED diodám lze číst i za snížené viditelnosti. Dále je tu několik variant látkových a kožených obalů. Ty se prodávají zvlášť a stojí 60 euro (1 552 korun).

Tělo má zajímavý tvar. Část pod displejem je velmi tenká. Má dodávat pocit, že držíte list papíru. Vedle displeje je tělo o něco tlustší. Zde se nachází ovládací prvky a baterie, která vydrží týdny na jedno nabití. Nová verze Oasis vychází 31. října, 8 GB verze stojí 230 euro (5 950 korun), 32 GB verze bude stát 260 euro (6 726 korun). Ceny nejsou nejnižší, ale Kindle Oasis má co nabídnout.

Dáváte u elektronických čteček přednost výbavě, nebo ceně?

Zdroj: amazon.com

 

Komentáře

jak98

13.10.2017 3:11

“…číst i u vodou?”

Daevis

David TrlicaRedaktor 30

13.10.2017 8:37

@jak98: Děkujeme za upozornění, opraveno.

pepa11234

7.12.2017 13:55

Prosim,,,kdo vi jak ty audioknihy spustit a kde, jak je tam dostat? Zkousel jsem v MP3, je tam slozka audible,ale nekde spustit, neni volba jen predcitani normalnich knih,,kdo vi a poradi ??? Diky

RSS (komentáře k článku)