Menu

Kim Kardashian: Hollywood – povrchní hra od Glu, která láme rekordy

To, že se svět vyvíjí, řekli bychom, „zvláštním směrem“, ví asi většina z nás. Občas nás ale přesto něco překvapí a my nestačíme koukat, co se to děje. Něco podobného se stalo i v případě novinky v Google Play, která je zaměřená na mediální hvězdu Kim Kardashian. Pokud nevíte, kdo tato osoba je, vězte, že se každý den nachází na předních stránkách bulvárů. Ano, je to ta, která má všechno „velké“.

Kim-Kardashian-Hollywood

Předem chceme upozornit, že nejde o tip na hru, ale spíše o zamyšlení, proč je tato hra tak populární. Hru s touto bulvární hvězdou si vzalo pod svá křídla známé herní studio Glu Mobile, které se zaměřuje spíše na akční styl her. Proč? To vysvětlíme za chvíli. Hra Kim Kardashian: Hollywood se objevila v Google Play a iTunes 26. 5. a za necelých 20 dní si ji stáhlo přes 1 milion lidí a hodnocení této hry se drží na velmi dobrých 4,3 hvězd z pěti. Na iTunes dokonce vládne prozatím s plným počtem. Hra přitom není nikterak výjimečná. Zahrajete si roli začínající mladé modelky, kterou oblékáte, posíláte na večírky, radíte s kým chodit, ke komu se otočit zády, kde být středem pozornosti, ke komu se chovat dobře, protože by pro vás mohl něco udělat a to vše s velkou dávkou povrchnosti, která vám až leze krkem. Jak je ale vidět, nezáleží, jak kvalitní je hra, ale o kom hra je. O to víc je smutné, že hra zaměřená na mladší vrstvu populace učí hráče/hráčky povrchnosti a nadřazenosti.

Nyní ale k otázce, proč zrovna Glu zpracovalo tuto hru. Jednoduše jde o byznys. Síla této hry není v její kvalitě, ale především v osobě, kolem které se hra točí, což samozřejmě znamená velkou popularitu a ta naopak peníze. Akcie společnosti Glu Mobile byly dva dny před vydáním hry na úrovni 3,78 dolarů za jednotku. Po ani ne měsíci od publikování hry jsou akcie herního studia za jednotku na výši 6,38 dolarů a to ještě určitě není konec. Glu a Kim Kardashian tak příkladem příliš nejdou, ale touha po výdělku je silnější.

.

KIM KARDASHIAN: HOLLYWOOD
KIM KARDASHIAN: HOLLYWOOD
Developer: Glu
Price: Free+

Tento článek je určen spíše k diskuzi, takže se vás ptáme, jaký je váš názor na tuto povrchní hru, která toho mladší generaci mnoho dobrého nenaučí?

Zdroj: phonearena.

 

Komentáře

michal

michal

z aplikace
19.7.2014 15:59

strileni zombiku a nemcu toho da mladym vice?

Retard

Retard

19.7.2014 19:12

Kvalitu hry, hudby nebo třeba filmu nelze určit nijak jinak než podle zájmu, hodnocení uživatelů a ochoty za ní zaplatit. Vzhledem k tomu že hodnocení je jaké je a akciím Glu roste cena dá se bez problému tvrdit že se jedná o výbornou hru.
To že se Vám osobně hra nelíbí nic nemění na tom že někomu ano.

“Glu a Kim Kardashian tak příkladem příliš nejdou ale, touha po výdělku je silnější.” – Celý herní průmysl (a nejen ten) je tu jen proto aby někdo vydělal a jestli chce autor aby někdo šel příkladem měl by začít u sebe a ne u cizích lidí.

Jestli jste nabyli pocit že jsem fanoušek této hry tak vězte že nejsem a že existuje nějaká Kim Kardashian jsem zjistil před asi 2 minutama.

stepo

stepo

z aplikace
19.7.2014 19:17

naprosto ale vazne do puntiku souhlasim s Retardem! co jako očekává autor článku za reakce?

Bredamato

Bredamato

z aplikace
20.7.2014 10:43

Jakkoli souhlasím s Retardem, musím vyzdvihnout i autora za iniciace neandroidího, avšak o to důležitějšího tématu k diskuzi! Myslím, že i uvnitř úzce zaměřené skupiny fandů je dobré se zamýšlet nad sílícími průsery naší doby. Co vy tedy na to? Máte recept na protiváhu…?

Nathaniell

z aplikace
21.7.2014 12:33

Ja jsem vdecny za to, ze se na televizi nedivam, bulvary a podobne …… (blbosti) nectu, zarucene objektivnim zpravam z tv NOVA, CT a podobnym se radsi vyhybam a pokud si nahodou neco prectu, tak se snazim si informaci overit z vice zdroju. Mezitim jenom zasnu, jakym zpusobem si vetsina lidi nechava vymyvat mozky. Tato hra je toho typickym prikladem.

bkf1

bkf1

21.7.2014 15:41

Jde o PRACHY a to “az” na PRVNIM miste. Ono je to s pouzivanim MOZKU stale horsi a horsi, lidi jsou linejsi, jednoduzsi (viz obliba myslenek Applu NEJEN v oblasti telefonu) a dnes se vlastne uz NIC nedela pro lidi. Muze se nam to nelibit, muzeme proti tomu protestovat, ale to je tak vse…

Patricie

Patricie

30.7.2015 14:47

Je to super hra nesouhlasim s vama

Eddy

Eddy

30.7.2015 15:58

Jen faninka této nicneumějící zlatokopky může napsat že hra je dobrá.Jo a jen pro zajímavost,mám známé Arménce,národ této pipky….Víte jak se podle nich řekne v arménštině dě-ka ? KIM

RSS (komentáře k článku)