Kim Kardashian: Hollywood – povrchní hra od Glu, která láme rekordy

Kim-Kardashian-Hollywood320

To, že se svět vyvíjí, řekli bychom, „zvláštním směrem“, ví asi většina z nás. Občas nás ale přesto něco překvapí a my nestačíme koukat, co se to děje. Něco podobného se stalo i v případě novinky v Google Play, která je zaměřená na mediální hvězdu Kim Kardashian. Pokud nevíte, kdo tato osoba je, vězte, že se každý den nachází na předních stránkách bulvárů. Ano, je to ta, která má všechno „velké“.

Kim-Kardashian-Hollywood

Předem chceme upozornit, že nejde o tip na hru, ale spíše o zamyšlení, proč je tato hra tak populární. Hru s touto bulvární hvězdou si vzalo pod svá křídla známé herní studio Glu Mobile, které se zaměřuje spíše na akční styl her. Proč? To vysvětlíme za chvíli. Hra Kim Kardashian: Hollywood se objevila v Google Play a iTunes 26. 5. a za necelých 20 dní si ji stáhlo přes 1 milion lidí a hodnocení této hry se drží na velmi dobrých 4,3 hvězd z pěti. Na iTunes dokonce vládne prozatím s plným počtem. Hra přitom není nikterak výjimečná. Zahrajete si roli začínající mladé modelky, kterou oblékáte, posíláte na večírky, radíte s kým chodit, ke komu se otočit zády, kde být středem pozornosti, ke komu se chovat dobře, protože by pro vás mohl něco udělat a to vše s velkou dávkou povrchnosti, která vám až leze krkem. Jak je ale vidět, nezáleží, jak kvalitní je hra, ale o kom hra je. O to víc je smutné, že hra zaměřená na mladší vrstvu populace učí hráče/hráčky povrchnosti a nadřazenosti.

Nyní ale k otázce, proč zrovna Glu zpracovalo tuto hru. Jednoduše jde o byznys. Síla této hry není v její kvalitě, ale především v osobě, kolem které se hra točí, což samozřejmě znamená velkou popularitu a ta naopak peníze. Akcie společnosti Glu Mobile byly dva dny před vydáním hry na úrovni 3,78 dolarů za jednotku. Po ani ne měsíci od publikování hry jsou akcie herního studia za jednotku na výši 6,38 dolarů a to ještě určitě není konec. Glu a Kim Kardashian tak příkladem příliš nejdou, ale touha po výdělku je silnější.

http://youtu.be/cwIp_QJlS5o

.

Kim Kardashian: Hollywood
Kim Kardashian: Hollywood

Tento článek je určen spíše k diskuzi, takže se vás ptáme, jaký je váš názor na tuto povrchní hru, která toho mladší generaci mnoho dobrého nenaučí?

Zdroj: phonearena.

Jan Tipmann
O Autorovi - Jan Tipmann

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)