Kdy dostanou Samsung Galaxy S III a Note II Android 4.2?

s3_ico

Aktualizace na Android 4.1 Jelly Bean se pěkně rozjely a postupně se objevují na stále větším počtu mobilních telefonů. Radost z nejnovější verze systému ale “překazil” Google, když minulý týden oznámil Android 4.2, označovaný taktéž jako Jelly Bean. Nepřímo tak odstartoval další vlnu čekání, jež následně tradičně vyústí v kritiku ze strany majitelů telefonů, jejichž výrobci mnohdy ještě ani nevydali aktualizaci na Ice Cream Sandwich.

Jedním z prvních modelů, u kterého se začalo nahlas mluvit o updatu na Android 4.2, je Samsung Galaxy S III, pro který je aktuálně k dispozici Android 4.1.1 (mnoho zákazníků však na aktualizaci stále ještě čeká). Novější Galaxy Note II má Android 4.1 Jelly Bean už po rozbalení z krabice. Server Gotta Be Mobile nyní přišel se zprávou převzatou ze serveru SamMobile, podle které by se oba jmenované telefony měly dočkat Androidu 4.2 v prvním čtvrtletí roku 2013.

Pokud by se tyto informace potvrdily, byly by Galaxy S III a Note II po Nexusech pravděpodobně prvními telefony, jež by dostaly nejnovější Android. Je ale nutné brát v úvahu fakt, že informace nepochází přímo od Samsungu, ba dokonce ji Samsung ani nepotvrdil, tudíž ji lze považovat za spekulaci. Co je ale takřka jisté, že vzhledem k specifikaci, popularitě a datu zahájení prodejů vydá Samsung v první řadě update pro své aktuální vlajkové lodě, a teprve poté se možná bude zabývat staršími modely.

Android 4.2 přináší proti verzi 4.1 několik vylepšení, jako je podpora sférických fotografií, klávesnice s možností psaní tahem, vylepšená notifikační lišta, nebo lepší systém zabezpečení.

Zdroje: Phones Review a Gotta Be Mobile.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)