YouTube konečně spouští slíbenou funkci pro snazší hledání ve videích

kapitoly-pro-youtube-videa-spusteny

Na webu i v mobilních aplikacích pro Android a iOS začíná fungovat nová funkce při přehrávání videí na YouTube. Jde o dříve avizovaný systém s kapitolami. Ty mají usnadnit orientaci hlavně v dlouhých videích, ale najdou i další využití. Oficiální spuštění novinky oznámili vývojáři na Twitteru a měla by být postupně dostupná divákům i autorům celosvětově. Společně s videoukázkou dostali autoři videí také jednoduchý návod, jak kapitoly pro YouTube videa zapnout. Zobrazování bodů pro přepínání mezi jednotlivými segmenty videa bude závislé na časových značkách, které autor musí vložit do popisku. Přeskakování mezi částmi takto fungovalo i dříve, teď ale dostane i grafickou podobu přímo v posuvníku.

YouTube kapitoly

Jak zobrazit kapitoly u YouTube videa

  1. První časová značka musí být 0:00
  2. Video musí mít alespoň tři značky (kapitoly)
  3. Každý kapitola musí mít alespoň 10 sekund

U twitterového příspěvku se vývojáři okamžitě dočkali pochval a objevily se i zprvu nečekané tipy, jak se dá novinka využít. Třeba pro označení tzv. spoilerů aneb částí videí, které mohou prozrazovat děj filmu, seriálu nebo hry. Jinak se předpokládá, že kapitoly poslouží hlavně v případech, kdy je do jednoho videa vloženo třeba celé hudební album nebo hodně obsahu, který zaslouží rozdělení.

YouTube
YouTube

Vidíte v kapitolách na YouTube přínos?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)