TOPlist

Kdy už (ne)uvidíme kameru pod displejem? Oppo ukázalo další prototyp

kamera pod displejem Oppo

Patříte mezi odpůrce výřezů a „průstřelů“ v displejích, které výrobci používají kvůli instalaci předních kamer? A nikdy byste si podobný telefon nekoupili? Zkusíme vám snížit tepovou frekvenci a potěšit vás zároveň. Zdá se, že se konečně dostáváme k okamžiku, kdy výrobci do masivní výroby nasadí obrazovky, které dokáží neviditelně ukrýt čočku fotoaparátu pod svou vrstvu. Již před několika měsíci na dálku zahájily čínské společnosti Oppo a Xiaomi závod o to, komu se to podaří jako prvnímu. Vzhledem k oficiálním výstupům a předvedeným prototypům zatím vede Oppo. Kamera pod displejem byla před několika hodinami po pár měsících znovu k vidění na její konferenci Innovation Day.

V červnu v Šanghaji Oppo předvedlo ukrytou čočku fotoaparátu poprvé. Tehdy ale šlo o telefon umístěný v jakémsi ochranném černém rámečku. Nyní byl k vidění standardní smartphone a zabudovaná kamera pod displejem je skutečně téměř k nenalezení. Překvapením vlastně bylo už to, že se vůbec prototyp na akci objevil. Hlavními taháky konference totiž byly VR brýle a 5G modem. Telefon s technologií, na kterou jistě čekají miliony uživatelů, se objevil téměř jen tak mimochodem. Byl to ale pochopitelně hlavně on, kdo upoutal na akci největší pozornost.

Jak moc je kamera pod displejem vidět? Skutečně skoro vůbec. Redaktor David Imel ji na akci s telefonem v ruce zkoušel najít a podařilo se mu to pouze s určitými tapetami a jen v konkrétních úhlech. Selfie kamera přitom nyní údajně pracuje naprosto perfektně. Technologie, díky které je toto možné, sází na ultra tenkou a průsvitnou vrstvu displeje. Ta je schopná nejen kvalitně zobrazovat obsah na obrazovce, ale v požadované chvíli také poskytnout dostatek světla pro čočku a senzor foťáku. Oppo tedy nyní pravděpodobně vede pomyslný závod o masivní nasazení této technologie. Skutečně funkční řešení a jeho globální nasazení do přístrojů po celém světě by konečně mohlo ukončit neutuchající hádky kolem průstřelů a výřezů.

Těšíte se, až budou přední kamery ukryté pod displejem?

Zdroj: aauthority

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)