Oppo představilo první fotoaparát v displeji. Přichází doba skutečných bezrámečkových telefonů?

oppo prvni fotoaparat v displeji

Přesně, jak se předpovídalo, tak se i stalo. Čínská společnost Oppo na veletrhu MWC Šanghaj představila první fotoaparát v displeji. Očekává se, že v následujících letech právě tato technologie nahradí všechny výřezy, průstřely, vysunovací či vyklápěcí technologie. Jedná se o první generaci a z dostupných fotografií to jde vidět. Z toho se dá odvodit, že masové nasazení v telefonech je ještě nějakou chvíli daleko.

Fotoaparát v displeji funguje, ale na úkor kvality

Novinka byla představena na telefonu řady Oppo Reno, o něm se nehovořilo, je dost pravděpodobné, že se ani nechystá na trh, ale společnost jej využívá pouze k prezentování technologie jako prototyp. Jak si ale můžete všimnout z fotografie Engadget China, tak oblast displeje, kde se nachází selfie kamera, je značně viditelná.

Druhé mínus je i ve zhoršené kvalitě samotných fotografií. Na testovací fotografii je vidět méně detailů a přidává se navíc “efekt mlhy”. V obou případech se Oppo hodně spoléhá na AI a strojové učení, fotografie je značně upravená, vylepšuje vyvážení bílé, HDR i barvy. Rozhodně jde vidět, že se jedná o první generaci.

Kromě této očekáváné technologie, představila společnost Oppo i novou možnost komunikace mezi zařízeními. Pomocí aplikace MeshTalk si budou moct uživatelé volat, posílat zprávy i média. To by nebylo ničím zvláštní. Společnost však prozradila, že ke komunikaci nebudou třeba 3G, 4G, 5G sítě, Bluetooth ani Wi-Fi síť. Jedná se o speciální Ad hoc připojení mezi zařízeními. Využívat se mají vylepšení čipy v zařízeních Oppo. Háček je v tom, že komunikace má v současné verzi fungovat na vzdálenost maximálně 3 kilometry.

Těšíte se na tuto technologii v telefonech?

Zdroj: androidpolice.com, engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)