K představení Huawei Mate 30 Pro dojde 19. září. Co o něm víme?

huawei mate 30 pro

Společnost Huawei obvykle vydává své vlajkové lodě až ve druhé polovině roku. To se nyní potvrzuje, jelikož společnost potvrdila na Twitteru oficiální datum představení chystané vlajkové lodi Huawei Mate 30 Pro. K představení má dojít 19. září 2019 v Mnichově.

Z příspěvku lze vyčíst, že se skutečně dočkáme kruhovitého zadního fotoaparátu, jelikož se v něm nachází slogan “full circle”. Ještě před představením nové vlajkové lodi Huawei představí čip Kirin 990. Ten bude oficiálně představen právě v Berlíně 6. září. Společnost vydala krátké teaser video, kde uvádí některé z jeho funkcí, jako například podpora 5G sítí. Kirin 990 bude vyráběn 7nm procesem, který poskytne o 20 % větší hustotu tranzistorů a také zvýší její energetickou účinnost, což sníží jeho spotřebu. Další zvěsti naznačují, že bude nový Kirin podporovat nahrávání 4K videa v 60 FPS.

Fotoaparát pak nabídne dvě čočky o rozlišení 40 megapixelů a ToF kamerku. Přední strana Mate 30 Pro nabídne 6,7″ OLED displej s 90 Hz obnovovací frekvencí a Quad HD rozlišením. Kromě čtečky otisků v displeji nabídne telefon také 3D skenování obličeje.

Zdroj: Twitter společnosti Huawei

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)