K čemu je 3D fotoaparát v telefonech? Nové video představuje technologii DepthSense

3d fotoaparat sony depthsense

V poslední době jsme mohli vidět několik telefonů, které jsou vybaveny 3D fotoaparátem. Naposledy jsme ho mohli vidět u telefonu Honor View 20, ale v následujících měsících se objeví i na dalších telefonech. A to i třeba u Sony. Právě tato japonská společnost nyní na novém videu ukázala, k čemu vlastně 3D fotoaparát v telefonu může být, v tomhle případě se ukazuje technologie DepthSense.

3D fotoaparát v telefonech budeme vídat stále více. Využití je v rozšířené realitě

Na videu můžeme vidět technologii DepthSense, za kterou stojí společnost SoftKinetic. Od roku 2015 patří pod Sony a pracuje na senzorech a vylepšení technologie ToF (Time of Flight). Pomocí této technologie v podstatě fotoaparát vidí ve „3D“. Funguje na tom způsobu, že fotoaparát vyšle světelný signál a následně čeká až se odrazí od objektů a vrátí se zpátky. Podle času návratu se následně dokážou určit objekty ve 3D.

Life with DepthSense™

Life with DepthSense™

Video výše ukazuje několik možných využití. A to třeba pro neonové psaní v prostoru, které následně můžete poslat jiné osobě a pokud se projde s telefonem po místnosti, může váš vzkaz nebo třeba kresby vidět. Další významné využití bude u her v rozšířené realitě. Ale třeba také u nákupů, kdy 3D fotoaparát dokáže přesně změřit rozměry produktu a naskenovat jej. Následně pomocí rozšířené reality půjde přenést k druhé osobě. Hodit se to může pro zjištění toho, jestli se vám tablet vejde do kabelky nebo batohu. Rozšířené realitě a 3D fotoaparátům se předpovídá velká budoucnost a má jít o jeden z klíčových prvků telefonů budoucích let. Už nyní můžete s ARCore od Googlu vidět zajímavé aplikace i hry.

Jak se vám líbí využití 3D fotoaparátu a rozšířené reality?

Zdroj: techradar.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)