Zlý sen: Muž zapomněl gesto k mobilu, ve kterém měl mít 140 milionů korun v Bitcoinu. Povedlo se do něj dostat?

samsung galaxy s iii hacknutí bitcoin joe grand

Američan Joe Grand, který je známý rovněž pod přezdívkou Kingpin, je počítačový inženýr a hardwarový hacker, o kterém jste mohli číst v jednom z našich předešlých článků. Tehdy se mu podařilo hacknout hardwarovou peněženku Trezor a zachránit tak majiteli přes 2 miliony amerických dolarů. Před nějakým časem jej kontaktoval další člověk, Lavar Sanders. Ten tvrdil, že má v jedné z aplikací ve svém starém mobilu Galaxy S III přes 6 milionů dolarů, což Granda logicky zaujalo.

Kingpin se nakonec do starého Samsung mobilu dostal, ale..

Nejprve je potřeba říct, že Sanders potřeboval Kingpina proto, že zapomněl odemykací gesto ke svému telefonu. Oba muži si mezi sebou vyměnili několik videohovorů, aby se o několik dní později setkali v hotelovém pokoji. Joe si připravil veškerou hardwarovou výbavu a začal doslova kouzlit. Po několika dnech se mu podařilo vytáhnout z mobilu data do počítače, ve kterém následně objevil gesto. Bylo mimochodem velice primitivní. Jednalo se totiž o první písmeno jména Lavar, tedy L.

Hacking a Samsung Galaxy for $6,000,000!?

Hacking a Samsung Galaxy for $6,000,000!?

Velké nadšení ale vystřídalo zklamání. Sanders totiž přecenil hodnotu bitcoinu, který měl v telefonu a namísto 6 milionů zde objevil částku o poznání nižší. Konkrétně šlo o 0,00300861 BTC, což bylo v době natáčení něco okolo 105 dolarů, tedy asi 2 400 korun. V telefonu však byla ještě jedna peněženka, do které se Kingpinovi podařilo asi o týden později dostat. Bohužel ani zde nebyla částka, která by Lavarovi změnila život. Celkem zde bylo v přepočtu asi 2 000 dolarů v bitcoinu.

Kam si ukládáte kryptoměny vy?

Zdroj: YouTube Joe Grand

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)