TOPlist

Jak na Android TV přepnout jazyk klávesnice? Stačí pár kliknutí…

jak přepnout jazyk klávesnice Android TV

Je to hodně zvláštní, ale spousta uživatelů systému Android TV aktuálně hlásí, že se jim klávesnice v jejich zařízení přepnula do podivného jazyka s nesrozumitelnými znaky. Pokud se vám to stalo, tak vězte, že nejste sami. Jde o egyptskou arabštinu, která se zde objevuje ze zatím neznámých důvodů. Mezitím ze seznamu jazyků pro interní klávesnici (Gboard) zmizela čeština, tak je teoreticky možné, že systém vybral další položku v abecedním pozadí. Tak či onak je velmi nepříjemné, když se vám to stane. Co s tím? Ukážeme, jak v Android TV přepnout jazyk klávesnice na nějaký snesitelnější. Například anglický.

Jak přepnout jazyk klávesnice v systému Android TV

Z nepochopitelného důvodu je egyptská arabština v systému na území ČR přiřazena jako primární jazyk pro Gboard klávesnici při zapnutém automatickém výběru podle regionu. To, co tedy musíte provést, je manuálně vybrat jiný. Pod seznamem kroků najdete i návodné obrázky.

  1. Běžte na hlavní obrazovku Android TV
  2. Přes ozubené kolečko vpravo nahoře vstupte do Nastavení
  3. Otevřete Předvolby zařízení > Klávesnice > Nastavení klávesnice Gboard
  4. Pravděpodobně máte vybranou možnost Použít systémové jazyky, tak ji zrušte
  5. Ze seznamu si vyberte vhodnější klávesnici, např. angličtinu

Pokud se s tímto problémem potýkáte, s největší pravděpodobností v seznamu vůbec neuvidíte češtinu. Vzhledem k tomu, že jsem doma zaznamenal tuto chybu jak u Xiaomi Mi TV Stick, tak i u set-top boxu od T-Mobile, pravděpodobně půjde o problém na straně Googlu. Ten přitom zasahuje pouze klávesnici. Celý systém Android TV je jinak v pořádku česky.

Také vás tato zvláštní chyba postihla?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)