Jak extrémně zlepšit výdrž baterie nejen u Xiaomi mobilů? (návod pro začátečníky)

xiaomi ultra spořič baterie

Většina z nás nosí v kapse zařízení, které vydrží jeden, maximálně dva dny. V podstatě jsme ale zvyklí na časté nabíjení našeho telefonu, což je zcela v pořádku. Přístup k elektrické energii má většina z nás k dispozici nejen doma, ale také v práci nebo autě. V některých případech ale rádi vzpomínáme na doby, kdy nám telefon vydržel několik dní na jedno nabití. Příkladem mohou být nejrůznější túry, stanování nebo cokoliv jiného, kde zkrátka přístup k síti nemáte a svou powerbanku si zapomenete doma. Nebo jedete autobusem a máte posledních 10 % baterie a ještě hodinu cesty před vámi.

Jak extrémně prodloužit výdrž baterie nejen u Xiaomi mobilů?

Jak extrémně prodloužit výdrž baterie nejen u Xiaomi mobilů?

Jak prodloužit výdrž baterie u mobilů?

V těchto chvílích se hodí každé procento a naštěstí na to spousta výrobců myslí. U telefonů Xiaomi můžete (pokud máte MIUI 12 či novější nadstavbu) aktivovat tzv. Ultra spořič baterie. Tento speciální režim vám několikanásobně prodlouží výdrž baterie na jedno nabití a zároveň vám neudělá z mobilu cihlu. Stále budete moci procházet internet, používat aplikace jako WhatsApp a samozřejmě také volat.

Jde o to, že telefon dramaticky sníží výkon (takt) čipsetu, aktivuje tmavý režim, sníží jas, vypne 5G připojení, sníží obnovovací frekvenci displeje a učiní další kroky k tomu, aby dosáhl co nejlepší výdrže baterie. Na redakčním POCO F4 GT nám baterie při 100 % ukazovala 24 hodin a 44 minut zbývajícího času. Při zapnutí Ultra spořiče baterie pak ukazoval 79 hodin a 54 minut. Došlo tedy na více než trojnásobné prodloužení výdrže, což je velký rozdíl.

U telefonů, které nedisponují tak žravým čipem, jako je Snapdragon 8 Gen1 můžete pak očekávat ještě několikanásobně lepší výdrž, třeba až desetinásobek.

Jak zapnout Ultra spořič baterie na Xiaomi mobilech?

Samotná aktivace Ultra spořiče baterie je snadná. Stačí jít do Nastavení > Baterie a zde se nachází možnost Ultra spořit baterie. Po klepnutí trvá přibližně 10 sekund, než se tento režim aktivuje. Ve výchozím nastavení budete mít k dispozici pouze základní aplikace jako jsou Kontakty, Zprávy či Telefon, ale můžete si po klepnutí na tlačítko plus přidat téměř libovolnou aplikaci ve vašem telefonu.

Pokud nemáte telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO, nemusíte věšet hlavu. Podobnou funkci nabízí třeba také Samsung ve svém One UI, kde se funkce označuje jako Tísňový režim. Ten je ale více omezený a dovoluje vám jen volat, psát zprávy a dostat se na internet přes aplikaci Samsung Internet.

Využili jste někdy podobnou funkci?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)